Zdravje-v-vrtcu.jpg

Zdravje v vrtcu

03/07/2023

V projektu Zdravje v vrtcu, ki ga organizira NIJZ, vrtec Vuzenica sodeluje že peto leto. Letošnja rdeča nit programa je PRIHODNOST JE MOJA. To leto smo dejavnosti za krepitev zdravja izvajali v 6. skupinah.

S sodelovanjem v programu želimo oblikovati zdravo in varno okolje, ki bo pozitivno vplivalo na krepitev in ohranjanje našega zdravja in zdravja otrok. V skupinah se osredotočamo na razvijanje zdravih medsebojnih odnosov. Z ustvarjanjem pozitivne klime skrbimo za duševno in čustveno zdravje in razvijanje pozitivne samopodobe otrok. Razvijamo spoštljiv odnos do narave, okolja, spodbujamo ekološko vedenje.  Z ustrezno higieno strmimo k preprečevanju širjenja nalezljivih bolezni in izvajamo preventivne ukrepe za zdravje zob. Skrbimo za zdravo telo, otroke spodbujamo h gibanju in uživanju zdrave ter raznovrstne hrane.

Poročilo – Helena Ferk Viher, Cvetka Pečoler (PDF)
Poročilo – Vesna Grizold, Marija Kristan (PDF)
Poročilo – Jasna Novak, Irena Karničnik (PDF)
Poročilo – Urška Medved, Irena Vogrin (PDF)