skupina-5.4-1280x960.jpg

05/11/2021

Sabina Mali: Slikarka

Vsako leto isti čas

pride v našo malo vas slikarka,

znana dobro vsem,

ime ji je gospa Jesen.

Rumeno, rdeče in rjavo nam poslika vso naravo.

Ostane vedno le do zime,

tedaj se poslovi in ne mine.

V vrtcu nas je obiskala gospa Jesen. V garderobah je za otroke pripravila lepo presenečenje in s seboj pripeljala dobra prijatelja, prav posebni buči po imenu Bučka in Bučko, ki sta vsakodnevno pozdravljala otroke. Otrokom je pripravila tri pisma, s tremi nalogami. Prva naloga je bila, da otroci za Bučko in Bučka izdelajo prijatelje iz jesenskih plodov, da jima popoldan, ko sta sama ne bo dolgčas. Otroci so se z vzgojiteljicami podali v gozd, na travnik, polja ter tam nabrali jesenske plodove, se z njimi igrali, ustvarjali in raziskovali. V drugem pismu je gospa Jesen otroke pohvalila za dobro opravljeno prvo nalogo ter jih nagradila z gledališko predstavo »V STAREM GRADU MUCA MACA JE ŽIVELA«. Da pa so si otroci lahko ogledali predstavo, so si morali izdelati vstopnice. Predstavo smo odigrale vzgojiteljice iz vrtca. Tretja naloga je predstavljala premagovanje zanimivega, gibalnega poligona, postavljenega pred vrtcem, s katerim so otroci razvijali koordinacijo, ravnotežje in domišljijo. Za nagrado pa nas je gospa Jesen nagradila še s slastnimi kostanji.

Zapisala: Cvetka Pečoler