Covid-obvestila.jpg

Obvestilo – uporaba zaščitne maske

07/11/2021

NOVOSTI iz Odloka o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19 z dne 5. 11. 2021.

Uporaba zaščitne kirurške maske ali maske tipa FFP2 (v nadaljevanju zaščitna maska) je obvezna za vse učence pri gibanju in zadrževanju v vseh zaprtih javnih krajih oziroma prostorih. Niso več dovoljene zaščitne maske iz blaga.

Uporaba zaščitne maske je obvezna tudi pri gibanju in zadrževanju na odprtih javnih krajih oziroma prostorih, če ni mogoče zagotoviti medosebne razdalje najmanj 1,5 metra.

Uporaba zaščitne maske pri izvajanju vzgojno-izobraževalne dejavnosti ni obvezna za:

a) otroke do dopolnjenega 6. leta starosti,

f) učence pri pouku športa.

Takoj, ko bomo seznanjeni z dodatnimi navodili iz Odloka, ki se navezujejo na izvajanje vzgojno-izobraževalnega programa, vas obvestimo o nadaljnjih postopkih.

Zahvaljujemo se vam za razumevanje in prosimo, da ob prvih znakih okužbe odreagirate, saj bomo tako uspešnejši pri zajezitvi Covida-19 na naši šoli.

Z lepimi pozdravi,

dr. Mojca Hrastelj Brelih