JESENKOVANJE V VRTCU

16/10/2023

Jesen se je obarvala v pisane barve in nas nagradila z jesenskimi plodovi in toplimi popoldnevi.        Zato smo v petek, 13.10.2023 v vrtcu pripravili za naše otroke, starše in stare starše jesenkovanje. V okviru projektne naloge za mehak prehod v šolo, smo k sodelovanju povabili tudi otroke ter starše prvih razredov z učiteljicami. Pripravili smo sedem različnih postaj:

1. POSTAJA – USTVARJALNA DELAVNICA
  2. POSTAJA – CILJANJE
  3. POSTAJA – ISKANJE JESENSKIH PLODOV
  4. POSTAJA –LIČKANJE
  5. POTAJA – LUŠČENJE KORUZE
  6. POTAJA – SKAKANJE V ŽAKLIH
  7. POSTAJA – GIBALNI POLIGON

Postaje so bile med seboj povezane s talnimi igrami. Po vsaki uspešni opravljeni nalogi so si otroci prislužili želod. S prisluženimi želodi so si lahko na stojnici po jesenskem ceniku izbrali jesenske dobrote. S petimi  želodi so lahko dobili merico kostanja, s štirimi jabolko, s tremi jabolčni zavitek, kruh z ocvirkovo mastjo ali sok. Z letošnjim  jesenkovanjem smo obudili tudi nekatere stare običaje, kot so ličkanje in luščenje koruze.

Cvetka Pečoler