Zdravje v vrtcu

V projektu zdravje v vrtcu, ki ga organizira NIJZ, vrtec Vuzenica sodeluje že drugo leto. Letošnja rdeča nit programa je POČUTIM SE DOBRO.

Vzgojitelji se dnevno trudimo, da bi se otroci v vrtcu počutili varno, sprejeto, bili sproščeni, ustvarjalni … torej da bi se med nami počutili dobro. Da pa bi se počutili dobro, moramo biti v prvi vrsti zdravi, tako otroci kot tudi zaposleni.

S sodelovanjem v programu želimo oblikovati zdravo in varno okolje, ki bo pozitivno vplivalo na krepitev in ohranjanje našega zdravja in zdravja otrok. Skupine v vrtcu se osredotočamo na razvijanje zdravih medsebojnih odnosov, preprečevanje širjenja nalezljivih bolezni, na duševno in čustveno zdravje, dobre medsebojne odnose, razvijamo pozitivno samopodobo, preprečujemo širjenje nalezljivih bolezni, spodbujamo h gibanju in uživanju zdrave hrane, izvajamo preventivne ukrepe za zdravje zob.

poročilo o aktivnostih Helena Ferk Viher

poročilo o aktivnostih Urška Medved