Vera_02-1280x960.jpg

Vera in Srečkomedbolhami

04/05/2022

V mesecu aprilu smo se seznanili s knjigo hrvaške pisateljice Davorke Premec z naslovom Vera in Srečkomedbolhami. Otrokom je bila vsebina knjige zelo všeč, saj govori o hišnih ljubljenčkih. Pripravila sem fotografije različnih živali, ob katerih smo se veliko pogovarjali. Označili smo, katere živali imajo otroci doma, skupaj prešteli in na koncu ugotovili, da ima največ otrok doma psa. Ob reševanju Ustvarjalnikov smo ugotovili, kako skrbeti za hišne ljubljenčke, s čim jih hraniti, kako se imenuje zdravnik za živali … Preko različnih video posnetkov smo si pogledali delo veterinarja. Z otroki smo v igralnici oblikovali kotiček in ga poimenovali Veterinarski center 5-ka. Kotiček jim je bil ves čas na voljo, kjer so se igrali igro vlog, pregledovali plišaste živali in se v vlogo veterinarja zelo dobro vživeli.

Sergeja Hren