Korak_k_soncku_06-1280x960.jpg

Korak k Sončku: Slabovidnost

14/05/2022

V petek, 22. aprila 2022, nas je v okviru projekta Korak k Sončku obiskala Tia Križovnik, ki je drugošolcem predstavila slabovidnost. Z drugošolci smo se na dogodek pripravili z branjem knjige Tema ni en črn plašč, avtorice Aksinje Kermauner, pogovorom o drugačnosti, pri likovni umetnosti pa so si učenci izdelali papirnata očala. Tia se s slabovidnostjo sooča že od rojstva. Učencem je predstavila svojo zgodbo, katera so njena močna in katera šibka področja, prilagoditve pri pouku in učenju ter v prostem času … Učenci so jo z zanimanjem poslušali in si ogledali vse pripomočke. Za Tio so imeli pripravljenih tudi nekaj vprašanj, na katera jim je z veseljem odgovorila.

Z izvajanjem projekta želimo podpreti oblikovanje vzgojno-izobraževalnega procesa brez ovir in opozoriti na principe vključevanja, kot so pozitiven odnos do drugačnosti, odgovornost in profesionalnost vseh v tem procesu.

Zapisala: Ines Planinšič