Sola-Vuzenica-obvestilo.jpg

TOM potuje, otroke obiskuje

13/09/2022

Pa smo ga dočakali! TOM nahrbtnik, namreč.

Z današnjim dnem, 13. septembrom 2022, se v šole po vseh slovenskih regijah ponovno vrača TOM nahrbtnik.

Gre za akcijo programa TOM Telefon pod okriljem Zveze prijateljev mladine Slovenije, ki se je začela 17. maja, na mednarodni dan otroških telefonov, in se bo zaključila 20. novembra, na rojstni dan TOM Telefona.

TOM nahrbtnik bo na naši šoli gostoval teden dni. V tem času bomo v okviru razrednih ur od 4. do 9. razreda izvedli delavnice, kjer bomo otrokom predstavili pomen pogovora, jih seznanili s TOM telefonom ter jim ga približali kot enega izmed virov pomoči, kadar se znajdejo v stiski.

Namen je tako opomniti otroke in mladostnike, da lahko anonimno in brezplačno kontaktirajo TOM vsakič, ko imajo vprašanje ali potrebujejo pogovor.

Sara Topler