Teden_umetnosti_05-1280x955.jpeg

PROJEKT – Teden umetnosti vrtcu

09/06/2022

Umetnost je del našega življenja v vrtcu. Z umetnostjo se izražamo in komuniciramo. Otroci z veseljem eksperimentirajo z umetniškim jezikom, vzgojitelji pa jih pri tem spodbujamo in ustvarjamo okolje, ki nudi pestro paleto možnosti umetniškega izražanja.

Zadnji teden meseca maja smo naše igralnice spremenili v majhne umetniške delavnice. V njih smo kiparili, slikali, ustvarjali smo z in ob glasbi, preizkušali smo se v vlogi nekoga drugega, ustvarjali smo z naravnimi materiali. Veliko smo se smejali in dovolili naši domišljiji, da nas popelje v deželo umetnosti. Prav vsi smo sodelovali v projektu, od najmlajših do najstarejših, vsak po svojih najboljših močeh.

Teden ustvarjanja po skupinah smo zaključili z dnevom dejavnosti, ki smo ga poimenovali Umetniki pod drevesi. Vzgojitelji in zunanji sodelavci smo otrokom na dvorišču vrtca pripravili umetnostne delavnice. Naš cilj je bil, dovoliti otrokom, da se glede na lastni interes vključijo v ponujene dejavnosti, v njih uživajo in ustvarjajo.

Zapisala: Iris GOLOB