Pesbus.jpg

Pešbus – poročilo

14/10/2021

V TEDNU OTROKA, od 4. 10. do 8. 10. 2021, smo na naši šoli prvič izvedli projekt PEŠBUS, s katerim smo naše učence vzpodbudili, da aktivno pridejo v šolo. Vsaki skupini se je priključil spremljevalec – učitelj, da je bila pot nadzorovana in še bolj varna. Učenci so na ta način prišli v šolo aktivno in s tem storili nekaj dobrega zase, za svoje zdravje in dobro počutje. Dolgoročno to vpliva na razvoj njihove samostojnosti in socialnih veščin ter jim omogoča praktično učenje veščin za udeležbo v prometu.

Organizirali smo 4 različne proge – poti in sicer iz smeri Pohorske ceste, Livarske ceste, Spodnjega trga in Splavarske ulice. Na progah so bile označene postaje, kjer je učenec počakal na prihod učitelja spremljevalca in celotne skupine. »Vozni red« posamezne proge je bil vnaprej določen. Tokrat so bili v akcijo vključeni le učenci, ki prihajajo v šolo peš. Udeležilo se je je 38 učencev. Vsak izmed njih je pred pričetkom projekta prejel vozovnico, v katero je ob prihodu na postajo prejel žig.

Projekt PEŠBUS je bil dobro sprejet, v načrtu imamo ponovno izvedbo v spomladanskem času.

Zapisali:
Darja Jeznik