Ocistimo_kraj_2023_01-1280x674.jpg

Očistimo kraj – čistilna akcija

20/04/2023

Ponosna sem, da smo ponovno otrokom pokazali, da nam je mar za našo okolico za naš planet Zemlja.

Ponovno smo sodelovali na čistilni akciji – očistimo Vuzenico. Skupaj je sodelovalo 48 otrok in njihovih staršev, babic in drugih sorodnikov. Ob 9. uri smo se pred vrtcem razdelili v skupine, razdelili vrečke, rokavice in malico, ki so jo nam pripravili na Občini Vuzenica.

Z veliko zagnanostjo smo se podali po različnih poteh: v okolico vrtca in Osnovne šole vse do zdravstvenega doma in igrišča, skupina sodelujočih pa se je podala vse do roba gozda. Starši, ki so ostali v okolici vrtca so nam pomagali urediti in prekopati peskovnika za igro otrok, pograbiti listje in uredili vrtičke.

V vrtcu se bomo trudili, da bomo še naprej dober vzgled otrokom.

“Zemlja je kot lepa nevesta, ki za okras ne potrebuje draguljev, ki jih je obdelal človek,

temveč je zadovoljna z zelenenjem svojih travnikov, zlatim peskom svojih morskih obal

in dragocenimi kamninami svojih planin.”(K. Gibran)

Andreja Kuhar