ND_jesen_2022_05-1280x960.jpg

Naravoslovni dan – 7. razred

17/10/2022

V okviru naravoslovnega dne smo se s sedmošolci tokrat podali v gozd. Našemu delu sta se  pridružila gozdarja Jerneja Čoderl in Matej Modic iz Zavoda za gozdove Slovenj Gradec. Predstavila sta nam naloge, ki jih opravljata v gozdu ter se z nami sprehodila po gozdni učni poti, kjer smo raziskali zanimivosti, ki nam jih gozd ponuja. Ogledali smo si različne drevesne in grmovne vrste, spoznali njihove značilnosti ter se seznanili z določenimi boleznimi, ki napadajo drevesa v gozdu. Po ogledu pomembnih drevesnih vrst smo si odpočili na bližnjem travniku in rešili pripravljen učni list.

Na Sv. Vidu so nas pričakali gobarji Gobarskega društva Ježek in Gobarskega društva Lisička, ki so nam pripravili razstavo gob. Spoznali smo zelo veliko različnih vrst gob – od najbolj priljubljenih v prehrani do najbolj strupenih.

Pot smo nato nadaljevali proti šoli in tako zaključili naš naravoslovni dan. Imeli smo se zelo lepo, k čemur je prispevalo tudi toplo sonce in naša dobra volja.

Zapisala Živa Pečoler