KD-0-1280x960.jpg

Kulturni dan – Knjiga, moja prijateljica

20/04/2021

V soboto, 10. aprila 2021, smo imeli KULTURNI DAN, ki je posvečen knjigi in branju. Tudi letos smo naš kulturni dan naslovili Knjiga, moja prijateljica.

Ker pa se v tem času nismo mogli družiti in biti skupaj, smo letos ta naš kulturni dan izpeljali nekoliko drugače, in sicer na daljavo.

2. april je Mednarodni dan knjig za otroke in rojstni dan pravljičarja Hansa Christiana Andersena. Učenke in učenci prve triade so poslušali in si ogledali pravljico, ki jo je napisal znan danski pravljičar, ki se je podpisal pod številne klasične pravljice.

Učenci druge in tretje triade pa so podrobneje spoznali slovenskega pisatelja in pesnika Josipa Jurčiča. Leto 2021 je razglašeno za Jurčičevo leto, saj se spominjamo 140. obletnice njegove smrti. Poslušali so humoresko Kozlovska sodba v Višnji gori in si ogledali gledališko predstavo.

Učenci so na temo kulturnega dneva tudi poustvarjali. Nastali so zanimivi izdelki. Nekaj smo jih razstavili v avli šole.