KD-TP-1-1280x855.jpg

Kulturni dan

05/05/2023

V torek, 25. aprila 2023 smo na naši šoli izvedli kulturni dan z naslovom Knjiga, moja prijateljica. Razveselili smo se našega gosta – dramatika, pisatelja, komediografa … Toneta Partljiča. Prijazen in hudomušen gospod te osvoji, ko ga srečaš.

V telovadnici šole nam je pripovedoval o svojem življenju, vse pa obogatil s humorjem in norčavostjo.  Učenci so ob pripovedovanju uživali, sodelovali, se smejali, skupaj so sestavili celo kviz za učitelje in pozorno ocenjevali pravilnost odgovorov. Na koncu pa so celo odigrali prizor gledališke igre.

Nato smo si v modri dvorani ogledali gledališki igri v igralski zasedbi učencev OŠ Brezno – Kapla. Sneguljčici so nadeli novo preobleko, ob predstavi Pavlihovi dolgovi pa smo se pošteno nasmejali, saj je Pavliha brihta vseh briht in čeprav nima denarja, si je naročil čevlje pri čevljarju Dreti in novo obleko pri krojaču nitki. Ko pride čas plačila, pa se Pavlha mora nečesa domisliti.

Vsi smo zelo uživali!

Zapisala: Ines Gerold