KP-1.jpg

Knjižno popoldne

05/05/2023

V torek, 18. aprila 2023 smo na šoli pripravili knjižno popoldne za učence druge triade.

Učenci, ki so se prijavili, so v šolski knjižnici prejeli knjige, ki so jih do tega popoldneva prebrali.

Na enako temo so brali različne knjige.

Dobili smo se ob 16.00 uri, se posedli v krog ob sproščujoči glasbi ter eden drugemu pripovedovali vsebino prebrane knjige.

Ugotovili smo, da v vseh knjigah nastopajo živali in to je bila tokratna skupna tema.

V drugem delu pa smo dobili poseben obisk. K nam je prišel Franko. Franko je majhen skodran kuža, ki smo se ga vsi zelo razveselili, on pa nas.

Pogovarjali smo se o tam, kaj vse lahko počnejo kužki, pri čem nam lahko pomagajo, lahko iščejo iz ruševin, lahko so vodniki slepih, lahko so terapevti, največkrat pa so naši prijatelji, zaupniki in nekdo, ki nas je vedno vesel.

Franko je s sabo pripeljal še svoje tri prijatelje: Bineta, Špelo in Bilija – kopenske želvice. Povedali smo tudi, kako moramo primerno skrbeti in ravnati z živalmi.

Naše srečanje se je zaključilo ob 18.00 uri in kar težko smo se poslovili.

Želimo si, da nas Franko še kdaj obišče.

Zapisali: Ines Gerold in Vanja Razpotnik