IzmenjavaVrancka-1.jpg

Izmenjava literarnega junaka

03/02/2022

V okviru projekta NMK smo se prijavili na natečaj izmenjava literarnega junaka. Zamisel vrančka in izvedbo je napravila vzg. Iris in naš vranček Krakec je poletel na POŠ Sveti Štefan skupaj z zvezkom, kamor nam bodo njihovi otroci narisali, napisali, kaj vse je vranček pri njih počel.

Nestrpno pa smo tudi mi v Vuzenici pričakovali paket in ga tudi dočakali. Otroci 1. in 2. razreda iz POŠ Sveti Štefan so nam poslali velik paket z vrančkom, BavBavom, albumom risbic in izdelki. Z zanimanjem in dobro voljo smo paket odprli, vse pregledali in se zraven tudi nasmejali.

Vranček Krakec je bil že prav nestrpen, saj je komaj čakal, da bo lahko z enim izmed otrok poletel domov. In tako vsak petek izžrebamo otroka, ki čez  vikend skrbi za vrančka, ga pridno hrani, zabava in z njim ustvarja. S sabo nosi tudi zvezek, v katerega otroci rišejo in lepijo fotografije, kaj vse z vrančkom počnejo. Baje je zelo priden ptič, čisto nič ne kljuva in ponoči mirno, tiho spi.

Zapisala: Brigita Pušnik