Vrtec-december-2021-01.jpg

December v vrtcu

10/01/2022

Zdaj že lanskega decembra, smo si v našem vrtcu polepšali in popestrili praznični čas. Snežak Srečko nam je ob ponedeljkih na vrata nalepil pošto in dodelil namige, naloge za prihajajoči teden. Tako smo si prve dni decembra z otroki okrasili igralnice, prižgali praznične lučke in uživali v tem čarobnem času. Teden kasneje je snežak Srečko vsakemu oddelku pripravil pravljico in nekaj namigov, kako pripraviti razstavo na oknih vrtca. Tako so lahko otroci popeljali svoje starše okrog vrtca na ogled razstave, kjer so bili izobešeni izdelki z različnimi tehnikami in motivi. V preostalih dneh smo se naučili novih zimskih pesmic, brali praznične in zimske zgodbice, izdelovali voščilnice, pekli piškote in si vsak petek pripravili čajanko. Lepo pogrnjene mize, prižgane sveče, sproščujoča glasba, vse to je spremljalo naše otroke ob petkovih čajankah. In da ne pozabimo, tudi najboljši in najbolj okusni piškoti izpod rok naših otrok so bili del tega. Ker pa želimo otrokom večkrat ponuditi nove, zanimive stvari, smo jih popeljali v gozdno igralnico in si priredili prav posebno zimsko čajanko na prostem. Pravljica, glasba, vroč čaj s piškoti na »Štokkoglu« je bil zaključek leta 2021 in hkrati iztočnica za načrte v gozdni igralnici v prihodnjem letu.

Ker pa so se zadnji dnevi decembra hitro približevali, nas je tik pred počitnicami presenetil obisk dedka Mraza, ki pa ni prišel sam, s seboj je pripeljal še nagajivega škrata. Dedek Mraz je kot zadnji dobri mož v letu otrokom prinesel darila, v vrtcu pa je pustil zvrhano vrečo igrač, s katerimi se bodo lahko otroci dnevno igrali. Zabave, veselja in smeha na otroških obrazih ni manjkalo. Za veselo vzdušje in razigrano dogajanje so poskrbeli otroci, ki so dedku Mrazu zapeli nekaj pesmic ter nato skupaj zaplesali na glasbo, ki jo ima Dedek Mraz zelo rad. In kaj naj rečemo o našem nagajivem škratu? Ja, no, v bistvu ni bil tako zelo nagajiv, od igralnice do igralnice je otrokom prebiral lepe in zanimive pravljice, razporejene za vsako starostno skupino posebej. December in leto smo uspešno pripeljali h koncu in želimo, da bo v prihodnjem letu še več pestrih dni, iskrivih nasmehov in srečnih obrazov.

Vzgojiteljice vrtca Vuzenica