Bodi-moj-prijatelj-1-1280x960.jpeg

Bodi moj prijatelj – Volkec Franček nagaja

18/11/2021

V sredo, 3. 11. 2021, sta nas obiskala g. Marjan in ga. Katja iz Društva za boljši svet. Zaigrala sta predstavo z naslovom Bodi moj prijatelj – Volkec Franček nagaja.

V predstavi gre za prikaz odnosov med živalmi, ki pa je vse prej kot prijateljski. Volkec Franček ves čas nagaja, jemlje igrače in ne pospravlja za seboj. Ker Franček ni prijazen do svojih prijateljev, se nihče ni igra z njim in ostane sam.

S pomočjo naših otrok pa se je Franček naučil reči besedo oprosti, ki mu je pomagala vrniti prijatelje. Vsem, ki jih je kakorkoli užalil, prizadel, se je opravičil in obljubil, da tega nikoli več ne bo storil. Vse svoje prijatelje je povabil na svoj rojstni dan in ker so mu vsi prijatelji oprostili, so mu na koncu skupaj zapeli rojstnodnevno pesem.

Otroci so ob predstavi uživali, hkrati pa spoznali, kako pomembno je, da smo prijazni do sebe in svojih prijateljev, saj le tako lahko vzdržujemo dobre, poštene odnose.

Brigita Pušnik

Bodi-moj-prijatelj-1