Junaki-1.jpg

15. februar – MEDNARODNI DAN BOJA PROTI OTROŠKEMU RAKU

15/02/2021

Društvo Junaki 3. nadstropja nas vabi, da si na ta dan pripnemo zlato pentljo, simbol otroškega raka, in se pridružimo opominjanju ljudi, da za rakom zbolevajo tudi otroci.

Junaki 3. nadstropja so še posebej junaški otroci. To so otroci, ki se zdravijo ali so se zdravili na hemato-onkološkem oddelku Pediatrične klinike v Ljubljani. To so otroci z rakom.

Junaki 3. nadstropja so tudi starši, ki jih je združila ta težka bolezen njihovih otrok in srčna želja, da jim v njihovem prikrajšanem otroštvu pomagajo.

Z učenci naše šole smo se pridružili akciji društva in se pogovarjali o otroškem raku, pisali spodbudne misli za bolne otroke, ogledali smo si njihov film, izdelovali zlate pentlje ter barvali pobarvanko, ki jo je pripravilo društvo.