Sola-Vuzenica-obvestilo.jpg

Zlato priznanje za Niko Vavh

29/05/2023

Spoštovani,

z velikim veseljem sporočam, da je učenka sedmega razreda, Nika VAVH prejela zlato priznanje na 3. mednarodnem likovnem natečaju »Portret – moj notranji JAZ«. Na istem natečaju je sodelovala tudi učenka 9. a razreda, Eva Krautberger Par, ki pa je prejela bronasto priznanje.

Na natečaj je prispelo skupaj 1076 likovnih del iz 5 držav (Slovenija, Italija, Hrvaška, Srbija, Bosna in Hercegovina). Tričlanska strokovna komisija, ki so jo sestavljale Jasmina Rojc, akademska slikarka, Anka Dornik Valič, profesorica likovne umetnosti in Mateja Poljšak Furlan, profesorica zgodovine in umetnostne zgodovine ter kustosinja, je imela pri svojem izboru zelo težko nalogo. Likovna dela so bila glede na triade vrednotena v treh starostnih kategorijah. V posamezni kategoriji so bila skupno izbrana likovna dela učencev rednega osnovnošolskega programa in likovna dela učencev prilagojenega osnovnošolskega programa. V vsaki kategoriji so bila podeljena zlata, srebrna in bronasta priznanja. Med tako številnimi in visoko kvalitetnimi prispelimi deli je bilo izbranih 120 najboljših, ki bodo razstavljeni v sredo, 7. 6. 2023, ob 17.00, v Dvorani Čuklja in v prostorih OŠ Dornberk.

Obema iskrene čestitke za izjemen dosežek!

Mentor Luka Oman