SEZNAMI KNJIG ZA BRALNO ZNAČKO

Spodaj najdete sezname knjig za bralno značko od 1.-9. razreda. Seznam odprete s pritiskom na modro ikon +, ki se nahaja desno od oznake razreda.

Veliko užitkov pri branju vam želim!

Vaša knjižničarka Ines

  • 1. razred
  • 2. razred
  • 3. razred
  • 4. razred
  • 5. razred
  • 6. in 7. razred
  • 8. in 9. razred
1. razred
  1. Ruska pravljica: IVANČEK BEDAČEK
  2. Madžarska ljudska pravljica: ZAJČKOV ZVONČEK
  3. Slovenska ljudska pravljica: PET BRATOV
  4. Ela Peroci: HIŠICA IZ KOCK
  5. Leopold Suhodolčan: PIKO DINOZAVER
  6. Leopold Suhodolčan, Marjanca Jemec Božič: O DEDKU IN MEDVEDKU
  7. Karel Hroch: O GOSKICI, KI SE JE UČILA PETI
  8. Vladimir Verdnik: SAMOTNA JELKA
  9. Metka Šteharnik: NAGAJIVI VETER
  10. Češka ljudska pravljica, zapisal Karel Jeromir Erben: LONČEK, KUHAJ!
  11. Primož Suhodolčan: PETER NOS
  12. Anja Štefan: KOTIČEK NA KONCU SVETA
  13. Bina Štampe Žmavc: POPRAVLJALNICA IGRAČ
  14. Amy Hest: POLJUBČEK ZA LAHKO NOČ
  15. Eric Carle: O MIŠKI, KI JE ISKALA PRIJATELJA
  16. Max Velthuijs: ŽABEC
  17. Urška Krempl: RACMAN IN KNJIGA
  18. Wolf Erlbruch: MEDVEDJI ČUDEŽ
  19. Nick Butterworth: LOV NA ZAKLAD
  20. Anja Štefan: KOTIČEK NA KONCU SVETA
  21. Knjiga PO IZBIRI

Pesmice: (pesem, ki jo izbereš, naj bo dolga vsaj 8 vrstic)

  1. Niko Grafenauer: PEDENJPED
  2. Neža Maurer: KOSTANJEV ŠKRATEK
  3. Slavko Jug: POČESANE RIBE
  4. Feri Lainšček: RAD BI
  5. Zvezdana Majhen: MOJA PRVA ŠOLA
  6. Oton Zupančič: CICIBAN
  7. Anja Štefan: LONČEK NA PIKE

Za usvojitev bralne značke preberejo 5 knjig in eno pesniško zbirko (naučijo se dve pesmici).

2. razred
  1. Mate, M.: PAPAGAJ BINE
  2. Beer, H.D.: BELI MEDVEDEK
  3. Hroch, K.: O GOSKICI, KI SE JE UČILA PETI
  4. Grantchev, I.: TRIJE ZAJČKI
  5. Rieger, A.: LIZA IN PAVLE
  6. Rieger, A.: PAVLETOV ROJSTNI DAN
  7. A. Ritchie, A. Edgson: JAZ IN MOJA MAMI
  8. A. Ritchie, A. Edgson: JAZ IN MOJ OČI
  9. Eun Ju Kim: ZAKAJ SEM TAKO MAJHEN?
  10. Neugebauer, C.: JAZ BOM ZMAGAL
  11. Sally Rippin: HEJ, JAKA!
  12. Macdonald, A., Fox-Davies, S.: MALI BOBER IN ODMEV
  13. Sally Rippin: BRINA BRIHTA
  14. S. Szesny, B. Spathelf: KOŠTRUN PREPIRUN
  15. M. C. Butler: NEKEGA DEŽEVNEGA DNE
  16. T. Barber: ZGODBA O DVEH KOZAH
  17. I. Whybrow: GREGOR IN DINOZAVRI
  18. M. Wolf: JAZ PINGVIN
  19. S. Szesny, J. Volmert: ŠKRAT BROKOLINO, MEDVEDEK POMAGALČEK
  20. K. Baumgart: LARINA SKRIVNOST
  21. K. Baumgart: LARINO POTOVANJE
  22. M. C. Butler, T. Macnaughton: ZIMSKI PRIJATELJI
  23. M. C. Butler, T. Macnaughton: NEKE ZIMSKE NOČI
  24. M. C. Butler, T. Macnaughton: NASMEJANI SNEŽENI MOŽ
  25. Q. Greban: PIKA PIKAPOLONICA
  26. S. Kosovel: MEDVEDKI SLADKOSNEDKI
  27. Podgoršek, M.: O POLŽU, KI JE KUPOVAL NOVO HIŠKO
  28. Podgoršek, M.: ČRVIVA ZGODBA
  29. Podgoršek, M.: MEDO REŠI VSAKO ZMEDO
  30. Župančič, O.: MEHURČKI
  31. F. Lainšček: CICIBANIJA

Za usvojitev bralne značke je potrebno prebrati 7 knjig:

  • 5 knjig
  • 2 pesniški zbirki, kjer se je potrebno naučiti iz vsake eno pesmico na pamet.
3. razred
  1. Slovenska ljudska: ZLATA PTICA
  2. Josip Vandot: KEKEC GRE NA POT
  3. Prežihov Voranc: LEVI DEVŽEJ
  4. Dušan Čater: PETER KLEPEC
  5. Svetlana Makarovič: MAČJA PREDILNICA
  6. Fran Miličinski: TRDOGLAV IN MARJETICA
  7. Igor Palčič: PRAVLJICA O KOTKU
  8. Jože Snoj: PESMI ZA PUNČKE (PESMICE)
  9. Černejeva: METULJČKI (PESMICE)
  10. Grimm: MIZICA POGRNI SE
  11. CH. Andersen: GRDI RAČEK
  12. Fran Levstik: KDO JE NAPRAVIL VIDKU SRAJČICO
  13. Slovenske ljudske: BABICA PRIPOVEDUJE
  14. Anton Ingolič: PTIČEK BREZ KLJUNČKA
  15. Branka Jurca: DOBRA VOLJA JE NAJBOLJA

Učenci si lahko izberejo knjige po izbiri, primerne njihovi starosti.

Za usvojitev bralne značke preberejo 5 knjig in 1 pesniško zbirko (3 pesmice).

4. razred
  1. H. C. Andersen: Snežna kraljica
  2. E. Knister: ena knjiga iz zbirke Mala čarovnica Lili
  3. L. Baum: Čarovnik iz Oza
  4. D. Muck: ena knjiga iz zbirke Anica
  5. F. Simon: ena knjiga iz zbirke Grozni Gašper
  6. A. Lindgren: Pika Nogavička, Emil iz Lönneberge
  7. Neuendorf: Niko nosorog pa že ni pošast
  8. B. Novak: ena knjiga iz zbirke Zvesti prijatelji
  9. E. Blyton: ena knjiga iz zbirke Pet prijateljev
  10. C. Nostlinger: Franceve prijateljske zgodbe
  11. P. Suhodolčan: ena knjiga iz zbirke Pozor, pravljice!
  12. D. Zupan: ena knjiga iz zbirke Hektor
  13. S. Makarovič: Kam pa kam, kosovirja, Kosovirja na leteči žlici
  14. F. Frančič: Ulica svobode

Pesniške zbirke

  1. Miroslav Košuta: Zidamo dan, Na Krasu je krasno
  2. Tone Pavček; Prave in neprave pesmi, Deček gre za soncem
  3. Bina Štampe Žmavc: Živa hiša

Učenci do aprila preberejo pet knjig različnih avtorjev, od tega naj bo vsaj ena knjiga slovenskega avtorja. Obnove predstavijo učiteljici.

Učenci poleg tega preberejo tudi eno pesniško zbirko in se naučijo tri pesmi na pamet.

5. razred
  1. R. Dahl: Čarli in tovarna čokolade
  2. A. Lindgren: Brata Levjesrčna, Erazem in potepuh
  3. L. Suhodolčan: Na večerji s krokodilom / Naočnik in Očalnik
  4. Banscherus: Ponoči so vse pleše modre
  5. B. Novak: Roparski vitez
  6. T. Brezina: ena knjiga iz zbirke Novohlačniki
  7. E. Kästner: Dvojčici
  8. S. Makarovič: Mačja preja
  9. E. Blyton: ena knjiga iz zbirke Pet prijateljev
  10. F. Milčinski: Butalci
  11. P. Suhodolčan: Košarkar naj bo / Kolesar naj bo / Ranta vrača udarec
  12. V. Pečjak: Drejček in trije Marsovčki
  13. S. Pregl: Odprava zelenega zmaja
  14. F. Frančič: Dražen in jaz / Skarabeji in otroška srca
  15. V. Mal: Sreča na vrvici

Poezija

  1. N. Grafenauer: Nebotičniki, sedite / Kadar glava nad oblaki plava
  2. D. Zajc; Ta roža je zate
  3. S. Vegri: Kaj se zgodi, če kdo ne spi

Učenci do aprila preberejo pet knjig različnih avtorjev, od tega naj bo vsaj ena knjiga slovenskega avtorja. Obnove predstavijo učiteljici.

Učenci poleg tega preberejo tudi eno pesniško zbirko in se naučijo dve pesmi na pamet.

6. in 7. razred

POEZIJA:

  1. ZAJC: TA ROŽA JE ZATE
  2. VEGRI: NAROČJE KAMENČKOV
  3. PAVČEK: MAJNICE: FULASTE PESMI
  4. PAVČEK: BESEDE ZA SLADKOSNEDE

PROZA:

  1. LAINŠČEK: AJŠA NAJŠA
  2. MUCK: POD MILIM NEBOM
  3. MUCK: NEBO V OČESU LIPICANCA
  4. MAKAROVIČ: TETA MAGDA ALI VSI SMO USTVARJALCI
  5. ROZMAN: TA GLAVNA URŠA
  6. PREGL: ODPRAVA ZELENEGA ZMAJA
  7. SIVEC: USODNI PEČAT
  8. VIDMAR: PRIJATELJA
  9. VIDMAR: DEBELUŠKA
  10. VELIKONJA: POLETJE NA OKENSKI POLICI
  11. I: VELIKONJA: LETO V ZNAMENJU POLŽA
  12. ZUPAN: TRNOVSKA MAFIJA DRUGIČ
  13. ŠTAMPE ŽMAVC: CESAR IN ROŽA
  14. SUHODOLČAN: STOPINJE PO ZRAKU
  15. HOF: MAJHNA MOŽNOST
  16. FRIEDRICH: knjige iz zbirke 4—PRIJATELJI (po izbiri)
  17. ROSOFF: TAKO ŽIVIM ZDAJ
  18. STEINHOFEL: MULCA
  19. A. PETERS: LUNA
  20. KNIGHT: LASSIE SE VRAČA
  21. BROOKS: BITJE
  22. GOOBIE: MOČNEJŠA OD BESEDE
  23. MCCAUGHREN: BELA TEMA
  24. NOVAK: NININA PESNIKA DVA
  25. DAHL: MATILDA
  26. BOYNE: DEČEK V ČRTASTI PIŽAMI

Učenci preberejo 5 knjig in se na pamet naučijo 1 pesem.

8. in 9. razred

POEZIJA:

  1. GRAFENAUER: NEKOGA MORAŠ IMETI RAD
  2. PAVČEK: ANGELI
  3. ŽUPANČIČ: IZBRANE PESMI

PROZA:

  1. DIM: DISTORZIJA
  2. FRITZ KUNC: JANOV KRIK
  3. GOLOB: ZLATI ZOB
  4. JURCA: KO ZORIJO JAGODE
  5. MOŠKRIČ: LEDENE MAGNOLIJE
  6. PREDIN: NA ZELENO VEJO
  7. PREGL: SREBRO IZ MODRE ŠPILJE
  8. MUCK: HČI LUNE
  9. VIDMAR: NIMAŠ POJMA
  10. VIDMAR: BREZ
  11. VIDMAR: ZOO
  12. VIDMAR: PRINCESKA Z NAPAKO
  13. VIDMAR: DEBELUŠKA
  14. KERMAUNER: BERENIKINI KODRI
  15. INGOLIČ: GIMNAZIJKA
  16. VELIKONJA: LESTEV DO NEBA
  17. VELIKONJA: NORMALNA DRUŽINA – PA KAJ ŠE!
  18. HILL: VRAČANJE
  19. THYDEL: ZVEZDE SIJEJO V TEMI
  20. GOOBIE: MOČNEJŠA OD BESEDE
  21. AROLD: ŽIVETI HOČEM
  22. GREEN: KRIVE SO ZVEZDE
  23. HILL: SE VIDIVA, SIMON
  24. KUIPERS: ŽIVLJENJE NA VRATIH HLADILNIKA
  25. R. PALACIO: ČUDO
  26. CHERRY: LEON, STRAH MOJE MLADOSTI
  27. BEAGLE: POSLEDNJI SAMOROG

Učenci preberejo 5 knjig in se na pamet naučijo 1 pesem.


Dostopnost