received_1126701792042359-1280x960.jpeg

SNEGULJČICA

21/12/2023

Zrcalce, zrcalce na steni povej, katera najlepša v deželi je tej? Stavek, ki je na četrtkovo popoldne odmeval v dvorani Kulturno upravnega centra Vuzenica. In če gremo na začetek dogajanja … Nekaj časa nazaj je v kolektivu vrtca Vuzenica zrasla ideja, da za decembrsko druženje s starši in otroki odigramo igro Sneguljčica in pripravimo razstavo izdelkov otrok. Ideja je padla na plodna tla, vsak v kolektivu je pripomogel k temu, da smo lahko izvedli četrtkov popoldan. Z vajami smo začeli pravi čas, saj so nas v kolektivu kar nekaj časa pestile zdravstvene težave, zato smo na vajah poskusili nadomestit vsak primanjkljaj in iztržit najboljše. Ker pa nikoli ne gre vse kot po maslu, nam je tik pred nastopom zbolel princ, ki odigra pomembno vlogo pri snubitvi in poroki Sneguljčice, zato smo se morali na hitro znajti in poiskati menjavo. Na zadnjih vajah smo iskale rešitve, prestavljale stvari, dopolnjevale dialoge, napravile nekaj popravkov …. In ura je odbila 17.00. Čeprav dvorana ni bila napolnjena do zadnjega kotička, smo vzgojitelj in vzgojiteljice vrtca Vuzenica igro odigrale po svojih najboljših močeh in tako, kot smo si jo zamislile. Vse se nam je poklopilo in nastala je odlična izvedba. Bučen aplavz publike, pohvale, komentarji, navdušenje staršev in otrok nam je bil dokaz, da smo svoje delo opravili dobro. Za piko na i večernega dogajanja smo starše in otroke povabili na pogostitev v malo dvorano Kulturno upravnega centra, kjer smo jim postregli s prav posebnimi jabolki, piškoti in sokom ter jim pokazali razstavo izdelkov njihovih otrok. Hvala vsem sodelujočim, da smo pripravili prijetno druženje in hkrati pokazali, da zmoremo in znamo.

Brigita Pušnik