20231219_103327-1280x577.jpg

OBISK CENTRA PONOVNE UPORABE VUZENICA

20/12/2023

Z otroki smo se pogovarjali o stvareh, ki jih ne potrebujemo več, o izmenjavi igrač, o oblačilih, ki jih prerastejo in o oblačilih, ki jih nosijo od starejših sorojencev, sorodnikov ali prijateljev. Pogovor se je nanašal tudi na to, da stvari (oblačil, igrač) ne mečemo v smeti, kadar jih lahko nekdo uporabi ali pa jih lahko enostavno nekomu podarimo. Obiskali smo Center ponovne uporabe v Vuzenici, kjer nam je prijazna prodajalka podarila mehke puzzle s črkami in številkami. Otroci so jih bili zelo veseli, midve pa sva jim povedali, da jih je v center podaril nekdo, ki jih ne potrebuje več. Zgodnje učenje in ozaveščanje o ponovni uporabi stvari in ohranjanju našega planeta bomo nadaljevali še v letu 2024, razširili bomo naše ideje, kaj vse lahko storimo mi sami, da bo na planetu manj smeti in kako lahko sami prispevamo k čistosti kraja, planeta. V novo leto bomo tako zakorakali z uporabljenimi igračami, ki so še vedno kot nove in nam bodo še dolgo služile. Za marsikoga kapljica v morje v tem potratnem decembrskem času, pa vendar ne smemo pozabiti, da tudi kapljice počasi naredijo lužico, lužo, potok, reko in nazadnje tudi morje. Veseli smo da smo danes bili ta kapljica v morje tudi mi.

Otroci in vzgojiteljici Vesna in Marija