Interklepec_01.jpg

Kulturni dan – spoznavamo kulturo

25/05/2022

Na naši šoli smo v sredo, 18. 5. 2022, imeli kulturni dan – SPOZNAVAMO KULTURO.

V okviru tednov vseživljenjskega učenja smo dan posvetili knjigi in spoznavanju kulture.

Dopoldan so učenci 1. in 2. triade brali, ustvarjali, se pogovarjali na temo 100-letnice rojstva pisateljice Ele Peroci, učenci 3. triade pa so ob 100-letnici rojstva pesnika Karla Destovnika Kajuha spoznali njegovo življenje in delo, brali njegovo poezijo ter ustvarjali, pisali pesmi, risali stripe.

Ob 11. uri pa smo se vsi dobili v šolski telovadnici, kjer smo si ogledali predstavo InterKlepec. Učenci so spoznali interaktivno, interžanrsko, intergeneracijsko in intermedijsko predstavo. Ustvarjalci predstave in učenci so skupaj sooblikovali in sooustvarili povsem novo verzijo ljudskega Petra Klepca.

Rezultat interakcije med publiko in ustvarjalci je bil nastanek čisto naše zgodbe, ki so jo izvajalci na koncu podali ob glasbeni spremljavi in likovni upodobitvi.

Vsi smo zelo uživali.