received_1362891387751980-–-kopija-1280x1707.jpeg

Čistilna akcija 2024

26/03/2024

Narava se prebuja, ptički veselo žvrgolijo, prvi sončni žarki so že ogreli vrtec in njegovo okolico.

V pomlad smo pogumno vstopili in naravi omogočili, da se naužije čistosti in svežine. V soboto, 23. marca, smo vzgojiteljice vrtca Vuzenica ob pomoči staršev in njihovih otrok izpeljale čistilno akcijo.

Očistili smo okolico vrtca, gozdno učno pot, kjer se z otroki vsakodnevno nahajamo, športni park in okolico OŠ Vuzenica. Ker pa je za pomlad značilno, da s svojimi prvimi znanilci pokaže pestrost barv in se pokaže v vsej svoji veličini, je vsak izmed nas prispeval del truda in širil zavedanje, da moramo naravo ohranjati čisto, saj nam bo vračala to, kar dajemo mi njej. Kljub veliki količini odpadkov smo s skupnimi močmi očistili okolico vrtca in hkrati dokazali, da nam za naravo ni vseeno. Iskrena hvala vsem udeleženim za pomoč.

Brigita in Janja