Evropski teden mobilnosti

V času Evropskega tedna mobilnosti, tj. od 16. – 22. 9. 2019, bomo izvajali projekt

TRAJNOSTNA MOBILNOST V OŠ.

Gremo peš s kokoško Rozi

V ponedeljek, 16. 9. 2019, bomo izvedli TEHNIŠKI DAN ter aktivnost DAN BREZ AVTOMOBILA.

Med 10. 00 in 12. 30 uro bo za promet zaprta Splavarska ulica, saj bodo otroci s kredami ustvarjali po cesti (asfaltu), v Modri dvorani se bomo srečali z ZALETAVČKOM (napravo za prikaz sil, ki delujejo na voznike in potnike pri trkih z manjšo hitrostjo), prikazali nam bodo pravilno uporabo varnostne čelade ter pravilno uporabo otroških sedežev.

Obiskali nas bodo POLICISTI, izvedli bomo kolesarski poligon ter se pogovorili o varnih šolskih poteh.

S projektom Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah želimo prispevati k spreminjanju potovalnih navad otrok od 1. do 9. razreda in njihovih bližnjih ter  posledično k zmanjševanju motornega prometa v okolici vrtcev in osnovnih šol. Na ta način želimo prispevati k zmanjšanju okoljskih obremenitev, k spodbujanju gibanja otrok in s tem h krepitvi njihovega zdravja.

V tem tednu bomo beležili trajnostne prihode učencev v šolo. Če je le mogoče, spodbudite svoje otroke, da pridejo v šolo (vsaj del poti) peš, s kolesom, skirojem…

objava_rozi

Vodja ETM

Jasna Lampreht