IMG_20230126_105735-1280x960.jpg

27/01/2023

Tehniški dan 9. razred – POKLICNO USMERJANJE

Obisk Srednje šole Ravne

Po Letnem delovnem načrtu smo v četrtek, 26. 1. 2023, izvedli TEHNIŠKI DAN na temo poklicnega usmerjanja. V okviru tega smo obiskali Srednjo šolo Ravne.

Po uvodnem sprejemu je sledilo delo v skupinah, kjer smo spoznali dejavnosti s področja strojništva, elektrotehnike in računalništva: IZDELAVA IZDELKA IZ KOVINE, VAJE S PODROČJA RAČUNALNIŠTVA IN ELEKTROTEHNIKE, DELO Z DIDAKTIČNIM KOMPLETOM „LEGOBUM“. Delavnice so vodili profesorji skupaj z dijaki. Med drugim smo si ogledali tudi CNC tehnologijo ter se seznanili s prostorskim modeliranjem z računalniškim programom.

Za zaključek smo bili deležni predstavitve poklicev, za katere izobražujejo na tej šoli ter prejeli tudi veliko nasvetov in priporočil, na kaj naj bomo pri izbiri srednje šole še posebej pozorni.

Hvala vsem profesorjem in dijakom za strokovno vodenje, gospe Jelki Onuk pa za prijazen sprejem in gostoljubje. Imeli smo se lepo.

Sara Topler