Spoštovani!
Vabimo Vas, da v soboto, 19.10.2024 od 9.00 do 11.00 ure, obiščete stojnico Rdečega križa na ploščadi pred blokom v Vuzenici, kjer boste s prispevkom za kruh prispevali drobtinico za Šolski sklad OŠ Vuzenica.
Vsako leto 1. oktobra obeležujemo Mednarodni dan starejših.
Ta dan je bil razglašen za praznovanje in ozaveščanje o prispevku starejših ljudi k družbi ter o izzivih, s katerimi se soočajo starejše generacije.
Z besedo ˝starejši˝ običajno označujemo osebe, stare 65 let ali več. Mednarodni dan starejših je pomemben dan za ozaveščanje o vprašanjih, povezanih s staranjem prebivalstva in spodbujanje družbene inkluzije ter enakopravnosti za vse generacije. Nacionalni inštitut za javno zdravje je letošnjo obeležitev zaznamoval z vseslovensko akcijo »Pokloni čas, polepšaj dan«.
Tej akciji smo se priključili tudi mladi na OŠ Vuzenica. Za starejše občane smo risali risbice in pisali misli, s katerimi smo starejšim polepšali dan. Izdelke smo namenili starejšim v domu Mavida Residence Hmelina in starostnikom v Domu starejših v Črnečah.
Veseli smo, da smo jim lahko poklonili delček našega časa in jim tako vsaj malo polepšali dan.
Bojana Mori, mentorica




Pozdravljeni,
razredničarki in osmošolci se vračajo iz ČŠOD Bohinj in sporočajo, da so trenutno v Slovenj Gradcu.
Pričakujte jih pred gasilskim domom čez približno 25 minut, okoli 17.30.

Prebudili smo se v ohlajeno jesensko jutro.
Jutranjo telovadbo je danes zamenjalo pakiranje kovčkov, po zajtrku pa smo preživeli še aktivno dopoldne.
Tudi danes smo se urili v orientaciji in spretnostnem veslanju.
Po kosilu se bomo odpravili proti domu in vas v Vuzenici pozdravili okoli 17. ure.
Da nas ne boste predolgo čakali, se vam bomo preko spletne strani javili še v Slovenj Gradcu.
Se vidimo!
razredničarki in osmošolci








V ponedeljek, 2. septembra, so se šolska vrata prvič na široko odprla za prvošolce OŠ Vuzenica. V šolo so prišli skupaj s starši, kjer smo jim v telovadnici pripravili sprejem in kratek kulturni program, s katerim smo prvošolcem zaželeli dobrodošlico. Ravnateljica in gospod župan sta vsem prisotnim zaželela uspešen začetek šolskega leta in poudarila, kako pomemben je ta dan za naše najmlajše učence.
Prvošolčki so po sprejemu z velikim pričakovanjem in z veseljem zakorakali v učilnico prvega razreda, kjer so jih pozdravili in jim čestitali ob vstopu v šolo tudi njihovi veliki prijatelji – devetošolci. Skupaj z njimi so delili pričakovanja, radovednost in veselje prvega šolskega dne in jih ob zaključku pospremili nazaj do njihovih staršev.
Sonce, ki je pokukalo skozi okno, jim je zarisalo nasmeh na obraz in VEVA, da bo takšno tudi njihovo prvo šolsko leto – SONČNO in NASMEJANO. Leto, ki jim bo prineslo nove sanje, priložnosti, veliko znanja ter novih prijateljskih vezi.
Učiteljici Vlasta in Ines

KAJ JE PEŠBUS IN KAKŠEN JE NJEGOV NAMEN?
Pešbus je ena izmed oblik spremljanih poti v šolo, pri kateri se učenci v organizirani obliki v šolo odpravijo peš v organiziranih skupinah, po premišljenih poteh in po stalnem urniku.
Organizirana spremljana pot v šolo je prvi korak k spodbujanju samostojne aktivne poti v šolo. Namen Pešbusa je ozavestiti lokalne skupnosti o pomenu hoje na sploh ter o njenih učinkih na kakovost življenja. Samostojna aktivna pot v šolo mora ponovno postati najbolj običajna in splošno sprejeta praksa.
Poleg vplivov na zdravje, samostojna pot v šolo spodbuja tudi osebnostni in socialni razvoj otrok, saj ti razvijajo neodvisnost, krepita se njihov občutek odgovornosti in zavest o lastnih zmožnostih. Otroci na poti v šolo uživajo v družbi svojih sošolcev, spoznavajo prostor, v katerem živijo, saj vsi dobro vemo, da kadar pešačimo, veliko bolje kot v avtomobilu dojemamo prostor, v katerem se nahajamo. Aktivna pot v šolo je pomembna tudi z vidika vzgoje za prometno varnost in trajnostni razvoj. Otroci s premagovanjem krajših razdalj v okolju, ki ga poznajo, postopoma osvajajo prometne predpise in pravila ter postajajo suvereni udeleženci v prometu.
PROGA PEŠBUSA IN POSTAJALIŠČA
Naši učenci bodo imeli na voljo štiri poti oz. štiri pešbuse. Na progah so postajališča. Vsa bodo označena s posebnimi tablami, na katerih je naveden tudi čas prihoda pešbusa.
VOZNIK IN SPREMLJEVALCI
Število spremljevalcev je odvisno od števila otrok na posamezni progi. Vsak potnik bo prejel vozovnico, na katero bo spremljevalec podeljeval žige za vsakodnevno udeležbo na Pešbusu.
Spremljevalec Pešbusa ima poimenski seznam potnikov, kjer učenec vstopi.
STARŠI IN OTROCI
Starši morajo poskrbeti, da je otrok pravočasno na postaji.
Starši poskrbijo tudi za obveščanje o morebitnih izostankih otrok. Odsotnost sporočijo na šolsko telefonsko številko.
Starši, motivirajte otroke, da se bodo Pešbusa udeleževali z veseljem in jim bo takšna pot v šolo prešla v navado.
Podporo in materiale za izvedbo Pešbusa in Bicivlaka nudi IPoP – Inštitut za politike prostora v okviru programa Aktivno v šolo in zdravo mesto, ki ga sofinancira Ministrstvo za zdravje RS in je del prizadevanj Dober tek Slovenija za več gibanja in bolj zdravo prehrano.
Koordinatorici:
Darja Jeznik in Jasna Lampreht




Obrazec za obvestilo OPB: obvestilo učitelju OPB_1._5.r

OBRAZEC ZA ODHOD IZ VARSTVA: dovoljenje za odhod iz varstva vozačev_6._9.r
RAZPORED SKUPNIH ŠOLSKIH PREVOZOV (NOVO!!): skupni šolski prevozi 2024_25

Kot vsako leto, je tudi letošnje poletje potekala Mednarodna kolonija mladih, ki je povezovala učence iz Slovenije, Madžarske, Avstrije ter Italije. V nedeljo 18.8. smo se zbrali pred šolo in odpravili proti Gorici. Lokacija kmetije Silicanum nas je prijetno presenetila, najbolj pa nas je razveselil bazen, ki je bil del kompleksa in smo se parkrat lahko tudi osvežili v zelo vročih dnevih.
Prvi dan smo zaradi dežja ustvarjali pod šotorom. Dopoldne sta nas mentorici Tadeja in Irina vodili z igrami, skozi katere so se učenci spoznavali. Po obilnem in odličnem kosilu, ki nam ga je pripravila lastnica kmetije je sledil počitek, popoldne pa smo se spoznali z različnimi vezavami knjig in tudi s potopkom cianotipije, za katerega je značilna modra barva in s pomočjo katere smo oblikovali naslovnice za naše knjige. S plesom smo klicali sonce in čakali, da nam pobarva naše naslovnice.
Prosti čas po večerji je bil namenjen spoznavanju, igri, sprehodom, kar pa smo tudi večkrat izkoristili in se sprehodili do mesta na težko pričakovani sladoled, da se po dolgem in vročem dnevu tudi malo posladkamo in ohladimo, hkrati pa tudi ogledamo mesto.
Drugi dan smo imeli delavnice samo dopoldne, po kosilu pa smo se skupaj, v vodstvu dveh organizatork odpravili v mesto Gorica, kjer smo si v palači Attems – Petzenstein ogledali zelo zanimivo razstavo umetniško modnega oblikovanja »Italia SESSTANTA. Dal boom al pop.«. Razstavljena so bila oblačila priznanih modnih oblikovalcev iz šestdesetih let, različni vsakdanji uporabni predmeti kot recimo stekleni kozarci, telefon svetila ipd., že pri vhodu pa je bil razstavljen tudi avtomobil, model Ferrarri iz leta 1965.
Po razstavi smo obiskali še knjižnico, v kateri so izključno slovenske knjige in je tudi povezana v sistem Cobiss, za konec pa posladkali in osvežili s sladoledom.
Po drugem dnevu smo jutra po zajtrku začenjali z bujenjem, telovadbo in plesom, po končanih delavnicah do večerje je bil čas za ohladitev v bazenu, po večerji pa smo se odpravili na sprehode, raziskovanje mesta, ter ohladitev s sladoledom.
Zadnji dan smo v dopoldanskem času vse do kosila še izdelovali naše knjižice, prosili prijatelje, da so nam vanjo za spomin nekaj kaj narisali, po kosilu pa smo pripravili tudi razstavo vseh naših izdelkov. Več o koloniji si lahko preberete na spletni strani Primorskega dnevnika, kjer je objavljen tudi intervju z udeleženkami. https://www.primorski.eu/goriska/mladi-iz-stirih-drzav-pletli-vezi-skozi-umetnost-FH1678043 Kratek video prispevek, pa si lahko ogledate na spletni strani TTD Furlanija Julijska Krajina.
Katjuša Bricman, spremljevalka učenk
Pozdravljeni,
sporočamo, da smo srečno prispele na lokacijo v Gorici, se razporedile po sobah in spoznale z ostalimi udeleženci kolonije.
Vreme imamo lepo, je vroče, imamo pa klimatizirane sobe.
Za nami je že prvi dan poln dejavnosti.
Spremljajte nas še naprej, se še javimo.
Lep pozdrav iz Gorice – Italija
