EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI 2025 – MOBILNOST ZA VSE!
16. – 22. september 2025
Občina Vuzenica in OŠ Vuzenica se tudi letos pridružujeta Evropskemu tednu mobilnosti.
V mesecu septembru bomo posebej posvetili pozornost mobilnosti – od 16. do 22. septembra pa bodo potekale različne aktivnosti, namenjene spodbujanju trajnostnih in vključujočih oblik prevoza.
Vsi imamo pravico do trajnostnih prevozov – ne glede na finančne zmožnosti, lokacijo, spol, starost ali telesne sposobnosti. Letošnji Evropski teden mobilnosti nas vabi k akcijam, ki ustvarjajo dostopne, vključujoče in varne prevozne storitve za vse.
Letošnja tema: Mobilnost za vse!
V središču bodo:
· Zasnova za vse – brez fizičnih ovir, digitalna dostopnost, varnost in jasna komunikacija.
· Raznolikost, cenovna dostopnost in zanesljivost – različne in cenovno dostopne prevozne možnosti za vse.
· Vključevanje celotne skupnosti – sodelovanje, soustvarjanje in prilagajanje lokalnim potrebam.
· Lokalno, regionalno, mestno povezovanje – mobilnost brez meja, za podeželje in mesta.
Pridružite se nam pri ustvarjanju bolj dostopnega in pravičnega sistema mobilnosti!








Spoštovani starši, skrbniki, drage učenke in učenci!
Objavljamo skupni razpored šolskih prevozov za novo šolsko leto.
Prosimo, da si ga pozorno ogledate in upoštevate navedene ure odhodov ter prihodov avtobusov.
Starši boste o prevozih svojih otrok prejeli tudi osebno obvestilo preko eAsistenta.
Lepo pozdravljeni,
Ana Luršak, pomočnica ravnateljice
Spoštovani starši!
V priponki so zbrana zelo pomembna navodila glede organizacije podaljšanega bivanja in jutranjega varstva vozačev.
Prosimo, da jih natančno preberete, saj so ključna za varnost in dobro organizacijo odhodov ter prihodov vaših otrok.
Hvala za sodelovanje in razumevanje.
Lepo pozdravljeni,
Ana Luršak, pomočnica ravnateljice
Drage učenke in učenci, spoštovani starši, skrbniki!
Z začetkom novega šolskega leta vas lepo pozdravljamo in vabimo, da si v nadaljevanju v priponki ogledate pomembne informacije o prvem šolskem dnevu, urnik ter navodila za učence in starše.
V prilogah so zbrane vse podrobnosti, ki vam bodo v pomoč pri pripravi na ponedeljek.
Želimo vam prijeten zaključek počitnic ter uspešen in vesel začetek šolskega leta 2025/2026.
Lepo pozdravljeni,
Ana Luršak, pomočnica ravnateljice
Letos v Monoštru na Madžarskem poteka že 53. Mednarodna likovna kolonija mladih, ki združuje ustvarjalce iz Avstrije, Italije, Slovenije ter gostiteljice Madžarske.
V nedeljo popoldne smo se s petimi učenkami naše šole odpravili proti Monoštru, kjer so nas ob prihodu v Hotel Lipa prijazno sprejeli organizatorji in mentorji likovnih delavnic. Od ponedeljka dalje udeleženci po skupinah pridno ustvarjajo na različnih likovnih delavnicah.
Naše učenke – Brina, Pia, Neža, Nuša in Edita – so se najprej preizkusile v lončarstvu, nato v risanju z ogljem, čaka pa jih še slikarsko ustvarjanje.
Ob likovnem delu pa organizatorji poskrbijo tudi za bogat spremljevalni program. Popoldnevi so namenjeni vodenim ogledom, sprostitvi in druženju. V ponedeljek smo se podali na pohod do tromeje Slovenije, Avstrije in Madžarske, nato pa obiskali še znameniti svetlobni križ v Sekalovcih. Danes sledi ogled Muzeja slovenske narodnosti in lokalne zgodovine Avgust Pavel ter obisk ene najlepših sakralnih zgradb v Monoštru – cerkve Marijinega vnebovzetja, ki je tretja največja baročna cerkev na Madžarskem.
V sredo bomo v sklopu madžarskega državnega praznika obiskali sejem v Monoštrskem parku, kjer se bodo zvrstile različne prireditve in atrakcije. Četrtek bo namenjen sprostitvi in druženju v Monoštrskih termah.
Pester teden bomo zaključili v petek, 22. avgusta, z razstavo likovnih stvaritev, podelitvijo priznanj ter družabnim srečanjem ob pogostitvi za starše in obiskovalce.
Luka Oman, mentor in učitelj LUM










Dragi učenci in učenke, spoštovani starši!
Za nami je še eno pestro, ustvarjalno in uspešno šolsko leto. Ob tej priložnosti smo pripravili kratek posnetek, s katerim se želimo zahvaliti za ves trud, sodelovanje in lepe skupne trenutke.
Vabljeni k ogledu TUKAJ
Naj vam počitnice prinesejo obilo sprostitve, igre in nepozabnih doživetij!
Kolektiv OŠ Vuzenica
Spremljajte naša doživetja v šoli v naravi.
Od ponedeljka, 16. 6. 2025 do petka, 20. 6. 2025, bomo četrtošolci in učitelji v šoli v naravi v Čatežu.
Na spodnji povezavi lahko v živo spremljate dogajanje.
Kliknite TUKAJ za ogled fotografij na Pedletu
Vabljeni k ogledu – skupaj z nami si oglejte, kako bo potekalo naše druženje v Čatežu.
Četrtošolci in učitelji šole v naravi

Tedni vseživljenjskega učenja: (O)hranimo um z raziskovanjem krajevnih posebnosti
Petošolci so v okviru TVU 2025 raziskovali skrivnosti svojega kraja! Pripravili so pregled pomembnih točk v našem kraju, v zadnjih dneh pouka pa se bomo sprehodili po okolici šole, obiskali pomembne točke.
Pri tem smo in bomo delovali kot »mali vodiči«, ki so drugim predstavili zgodovinske, kulturne ali naravne zanimivosti kraja.
Dejavnost je spodbujala povezanost z lokalno skupnostjo, nastopanje pred drugimi in uporabo različnih učnih virov. Vsem udeležencem je omogočila, da na svoj kraj pogledajo z novimi očmi – z radovednostjo in ponosom.
🟡 Vrednote TVU: Skupnost v sožitju; Sodobnost in naprednost
🔹 Podteme: Sobivanje in vzajemno učenje; Inovativna učna okolja
Mentorica
Ana Luršak z učenci


Tedni vseživljenjskega učenja: (O)hranimo um z zgodbami in legendami o Sloveniji
Slovenija skriva številne zgodbe – o Povodnem možu, Triglavu, Zlatorogu … V TVU 2025 smo jih obudili s pomočjo učencev 5. razreda, ki so jih brali, poslušali in nato tudi uprizorili. Vsaka skupina je pripravila kratko dramatizacijo slovenske legende in jo predstavila sošolcem.
Dejavnost je povezala bralno pismenost, ustvarjalnost in veščine javnega nastopanja. Učenci so se poglobili v ljudsko izročilo in skozi igro utrjevali kulturno zavest ter spoštovanje različnih pogledov.
🟡 Vrednote TVU: Omika, znanje, spretnosti; Mir in enakost
🔹 Podteme: Moč branja in izražanja; Enake možnosti za vse
Mentorica
Ana Luršak z učenci

Mentorica
Ana Luršak z učenci