logo-1.png

PROJEKT K SONČKU: TINE HRIBERNIK – LJUBITELJSKI PESNIK

14/05/2026

Danes smo v okviru projekta Korak k Sončku gostili ljubiteljskega pesnika, g. Tineta Hribernika. Obiskal je učence četrtega in petega razreda. Skupaj z njim je prišla gospa Anemarija Kotnik, ki je vodila pogovor in brala njegove pesmi.

Gospod Tine prihaja iz Šentjanža in je izdal tri pesniške zbirke. Je preprost samouk in aktiven član društev v lokalnem okolju. V svojih pesniških zbirkah Sreča, Sledi in Mavrica ljubezni piše o vsakdanjih doživetjih, ki puščajo sledi v našem življenju.

Mami Kristini in očetu Martinu iz Selovca, se je rodil kot šesti otrok. Na svet je prijokal skoraj tri mesece prezgodaj. Zapolnil je malo večjo moško dlan. Čeprav še takrat ni bilo inkubatorjev, je preživel, saj je imel neizmerno mamino ljubezen. Za družino je bil čudež, zanj pa so čudežne njegove pesmi, ki so se skrivnostno rojevale v njegovi duši slabo leto.

Učenci so z zanimanjem prisluhnili njegovim pesmim in predstavitvi, ob zaključku pa so nekateri učenci pogumno prebrali tudi svoje pesmi, ki so jih ustvarili pri pouku slovenščine pod mentorstvom svojih razrednikov.

Obisk pesnika gospoda Tineta Hribernika nam bo ostal v lepem spominu, saj nas je s svojimi pesmimi in življenjsko zgodbo navdušil ter opomnil kako drugačnost bogati naš svet.

Srečanje nas je spodbudilo k ustvarjanju, medsebojnemu razumevanju in ljubezni do poezije.

 

Zapisala: Ines Planinšič