Osnovna šola Vuzenica

[ DOPOLDANSKE GOVORILNE URE]

AKTUALNE OBJAVE

• Evropski teden mobilnosti

V času Evropskega tedna mobilnosti, tj. od 16. – 22. 9. 2019, bomo izvajali projekt

TRAJNOSTNA MOBILNOST V OŠ.

Gremo peš s kokoško Rozi

V ponedeljek, 16. 9. 2019, bomo izvedli TEHNIŠKI DAN ter aktivnost DAN BREZ AVTOMOBILA.

Med 10. 00 in 12. 30 uro bo za promet zaprta Splavarska ulica, saj bodo otroci s kredami ustvarjali po cesti (asfaltu), v Modri dvorani se bomo srečali z ZALETAVČKOM (napravo za prikaz sil, ki delujejo na voznike in potnike pri trkih z manjšo hitrostjo), prikazali nam bodo pravilno uporabo varnostne čelade ter pravilno uporabo otroških sedežev.

Obiskali nas bodo POLICISTI, izvedli bomo kolesarski poligon ter se pogovorili o varnih šolskih poteh.

S projektom Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah želimo prispevati k spreminjanju potovalnih navad otrok od 1. do 9. razreda in njihovih bližnjih ter  posledično k zmanjševanju motornega prometa v okolici vrtcev in osnovnih šol. Na ta način želimo prispevati k zmanjšanju okoljskih obremenitev, k spodbujanju gibanja otrok in s tem h krepitvi njihovega zdravja.

V tem tednu bomo beležili trajnostne prihode učencev v šolo. Če je le mogoče, spodbudite svoje otroke, da pridejo v šolo (vsaj del poti) peš, s kolesom, skirojem…

objava_rozi

Vodja ETM

Jasna Lampreht

Koordinatorica projekta

Trajnostna mobilnost                                                                                      Ravnateljica

Ana Luršak                                                                                              dr. Mojca Hrastelj Brelih

• Obvestilo – šolski prevozi!

Zaradi tehniškega dne (vsi učenci), ki bo ta ponedeljek, 16. septembra 2019, je vozni red za učence vozače ZJUTRAJ SPREMENJEN in sicer bodo prevozi ENO URO KASNEJE kot običajno.

Prevozi domov ostanejo enaki. Jutranje varstvo vozačev začne za vse tri skupine ob 7. uri zjutraj.

• Obvestilo staršem in učencem 6. in 9. razreda

NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA

Sporočamo vam, da so za šolsko leto 2019/2020 na Državnem izpitnem centru pripravili publikacijo »INFORMACIJE ZA UČENCE IN STARŠE« v elektronski obliki.

Publikacija je objavljena na spletnih straneh Ric-a (https://www.ric.si/preverjanje_znanja/splosne_informacije/).

Neposreden dostop do publikacije:

Po sklepu ministra je v šolskem letu 2019/2020 na OŠ Vuzenica kot tretji predmet nacionalnega preverjanja znanja v 9. razredu izbran ŠPORT.

(Objavljeno na spletni strani    https://www.gov.si/novice/2019-09-02-seznam-osnovnih-sol-v-katerih-se-bo-preverjalo-znanje-z-nacionalnim-preverjanjem-znanja-iz-dolocenega-tretjega-predmeta-v-9-razredu-v-solskem-letu-20192020/).

Koledar izvedbe:

6. razred:

SLOVENŠČINA – 5. maj 2020

MATEMATIKA – 7. maj 2020

ANGLEŠČINA – 11. maj 2020

9. razred:

SLOVENŠČINA – 5. maj 2020

MATEMATIKA – 7. maj 2020

ŠPORT – 11. maj 2020

Ravnateljica:

dr. Mojca Hrastelj Brelih

• PRVI ŠOLSKI DAN V NOVEM ŠOLSKEM LETU

prenos

Drage učenke in učenci, spoštovani starši, skrbniki!

Za učence od  2. do 9. razreda Osnovne šole Vuzenica se bo prvi šolski dan pričel v ponedeljek, 2. septembra 2019,  ob 8. uri.

Učenci Osnovne šole Vuzenica se zberete pred vhodom v šolo. Za vozače je poskrbljeno – za šolski prevoz (prvi šolski dan po starem razporedu) in varstvo.

S seboj prinesite pisala, copate, beležnico in šolsko torbo.

Bodoči prvošolci Osnovne šole Vuzenica ste skupaj z vašimi starši vabljeni v modro dvorano na sprejem prvošolčkov v ponedeljek, 2. septembra 2019, ob 9. uri.

Želimo vam lep preostanek počitniških dni, v ponedeljek pa prijeten začetek novega šolskega leta.

Delavci Osnovne šole Vuzenica

Ravnateljica:  dr. Mojca Hrastelj Brelih