Osnovna šola Vuzenica

[ E-UČILNICA ] [ JEDILNIK ] [ ODJAVA PREHRANE ]

[ DOPOLDANSKE GOVORILNE URE]

AKTUALNE OBJAVE

• Mladi nadobudneži prespali kar v šoli (28.2.-1.3.2019)

Da se šolska učilnica prav lahko spremeni tudi v nič kaj neudobno sobo s skupnimi ležišči, smo v noči iz 28. februarja na 1. marec preizkusile učiteljice in 60 učencev iz 1., 2. in 3. razreda.

V šoli smo se ta večer zbrali ob 17. uri, ko smo najprej pospravili svojo prtljago, potrebno za prenočitev. Učilnice so se ta večer spremenile v otroške sobe, obdane z blazinami, odejami in nočnimi lučkami, ki so dodatno poskrbele za čarobnost in toplino.

Sledili sta delavnici, kjer so učenci pokazali svojo ustvarjalnost in knjižna delavnica, kjer jim je knjižničarka ob soju svečk pričarala pravljično vzdušje.

Delavnicam je sledila večerja. Lakota je bila premagana in lahko smo se odpravili na nočni sprehod. V večer smo se podali s pomočjo lantern, ki smo jih izdelali na eni izmed delavnic. Sprehodili smo se do Hute, kjer so nas prijazno pogostili s piškoti in čajem.

Po nočnem sprehodu so otroci skočili v pižame, si umili zobe, nato pa skupaj z učiteljicami prisluhnili pravljicam, ki so jih zazibale v spanec do jutranjih ur.

Preživeti noč brez staršev v družbi prijateljev je posebna izkušnja in pomemben korak na poti k samostojnemu in odgovornemu posamezniku.

Tudi otroci so prihodnje jutro polni vtisov povedali, kaj jim je bilo v minuli noči najbolj všeč in izrazili navdušenje, da bi v šoli še kdaj prespali.

Zapisala

Andreja Švajger

• Zimski športni dan (7.3.2019)

V četrtek, 7. marca, smo imeli športni dan.

Pohodniki smo se odpravili na lovsko kočo Zeleni vrh na Šentjanž nad Dravčami.

Kljub vetru nas ni zeblo, dobro smo se razgibali, nadihali svežega zraka, uživali v naravi in se imeli lepo.

Nekaj utrinkov delimo z vami v fotogaleriji.

Spremljevalki
    Bojana Mori in Nataša Praprotnik

• Razstava Anje Frajzman

Anja_2

• Vabilo – Kulturni dan

Spoštovani!

“Knjige so sanje, ki jih držimo v rokah.” – Neil Gaiman

1. marca 2019 bomo na naši šoli izvedli kulturni dan, ki bo povezan z branjem knjig, pripovedovanjem zgodb in pravljic.

Hkrati bomo v avli šoli pripravili knjižni bazar z naslovom Prinesi, poglej, preberi, odnesi!

Vabljeni, da do 14. marca v šolsko knjižnico prinesete knjige, ki bi jih radi oddali, na bazarju, ki bo 18. marca od 12. ure v avli šole, pa si izberete druge knjige.

Na ta dan bo na široko odprla vrata tudi občinska knjižnica, ki vabi k vpisu vanjo.

Veseli bomo tudi vašega obiska ob zaključku kulturnega dne, in sicer 18. 3. 2019 ob 12. uri v telovadnici šole.

“Knjiga je v celoti pot od zlega k dobremu, od krivice k pravici, od napačnega k resničnemu, od noči k dnevu.” – Victor Hugo

Ravnateljica:

dr. Mojca Hrastelj Brelih