Osnovna šola Vuzenica

AKTUALNE OBJAVE

• Veselo na počitnice

Dragi učenci in učenke,

naj vam med počitnicami ne povzroča skrbi nič drugega kot vreme!

Izkoristite proste dni za druženje s prijatelji, zabavo, igro, branje in seveda počitek.

Naj bodo počitnice zdrave, brezskrbne in sončne!

Učenci so veselo odjadrali v počitniški čas, odzvanjajo pa besede F. Lainščka…

KAJ MORAŠ MED POČITNICAMI STORITI?

Šolske skrbi in stvari

moraš v predal zakleniti,

da ti ne morejo počitnic greniti,

a tudi ne pobegniti.

Nato moraš počitnicam

natančno dneve prešteti

in vsak dan moraš nekaj

hoteti, želeti, početi.

Ravnateljica in delavci OŠ Vuzenica

• OBVESTILO – ZADNJI ŠOLSKI DAN, sreda, 24. 6. 2020

Obveščamo vas, da bo v sredo, 24. junija 2020, potekal pouk po prilagojenem urniku. S poukom bomo končali ob 11. 30. Po končanem pouku lahko učenci odidejo domov. Za kosilo in varstvo otrok bo poskrbljeno. Prevozi otrok bodo zjutraj eno uro kasneje in po pouku eno uro prej. V kolikor vaš otrok ne bo koristil kosila, prosimo, da ga odjavite v tajništvu šole do ponedeljka, 22. junija 2020.

Lepo pozdravljeni.

dr. Mojca Hrastelj Brelih

Vuzenica, 19. 6. 2020

• SEZNAM ŠOLSKIH POTREBŠČIN 2020/2021
    SPOŠTOVANI STARŠI!

Za prihodnje šolsko leto 2020/2021 vam omogočamo izposojo učbenikov iz šolskega učbeniškega sklada.
    Če se boste odločili za izposojo iz učbeniškega sklada, bo vaš otrok ob izteku šolskega leta učbenike dolžan vrniti. Če bodo učbeniki poškodovani, uničeni ali jih do dogovorjenega roka ne bo vrnil, bo moral zanje plačati ustrezno odškodnino v skladu s Pravilnikom o upravljanju učbeniških skladov.
    Prosimo vas, da v kolikor si gradiv iz učbeniškega sklada NE želite izposoditi, to javite šolski knjižničarki (inesgerold@gmail.com).Pošiljamo vam seznam učbenikov, delovnih zvezkov in ostalih šolskih potrebščin.

seznam šolske potrebščine 20-21

Kataloge in ponudbo si lahko ogledate tudi na spletu:

Pripravila skrbnica učbeniškega sklada: Ines Gerold

• TEHNIŠKI DAN: VETRNICA IN ZMAJ – 2. razred

V torek, 9. 6. 2020, so imeli učenci 2. a in b razreda tehniški dan. Najprej so spoznali zajčka Bineta, ki jim je predstavil veter na svoj način. Pogovorili smo se o vetru, napravah za merjenje moči vetra in težavah, ki jih lahko povzroči.  Ta dan so učenci izdelali preprosto vetrnico, vetrokaz in zmaja.

Vetrnice in vetrokaz so preizkusili v naravi. Veselo so ugotovili, kdaj se vetrnice vrtijo najhitreje in v katero smer piha veter.

Tehniški dan so zaključili zadovoljni in veseli.

Zapisala: Ines Planinšič

vet1 vet2 vet3