TEDEN OTROKA

17/10/2023

Osrednja tema letošnjega TEDNA OTROKA, ki je potekal od 2. – 8. oktobra 2023, je bila ZAKAJI IN ZATOJI RADOVEDNOSTI.

V začetku tedna smo izdelali načrt, kaj bomo raziskovali ter po posameznih oddelkih izbrali različne teme, ki so bile pobuda otrok oz. vzgojiteljev v oddelkih mlajših skupin.

Dva dni v tednu smo namenili eksperimentom (storž zapiralec, dež in oblaki v kozarcu, kaj plava in kaj se potopi, masa prijaznosti, mešanje barv, preizkus z mlekom, rast gosenice, igra s škrobom, premikajoča gosenica, kaljenje semen,…)

Prebrali smo knjige MEDVEDEK RADOVEDEK – TONY MITTON, ZAKAJ? – LILA PRAP,… Zgodbe smo predstavile s pomočjo KAMIŠIBAJA in LUTK.

Ob koncu tedna smo skupaj z otroci v oddelku skuhali puding, ga okrasili s slastno smetano in pisanimi mrvicami.

Maja Tomažič