TEDEN OTROKA 2018

Tema Tedna otroka v letu 2018 – PROSTI ČAS

Letošnji Teden otroka poteka od 1. do 7. oktobra.

Osredotočili se bomo na pomen kvalitetnega preživljanja prostega časa. Zavedamo se, kako dragocen in pomemben je. Tako za otroka kot za celotno družino. To je tisti čas, ki si ga otroci lahko organizirajo po svoje, ko iščejo tisto, kar jih veseli in navdušuje. Se družijo s prijatelji in razvijajo svoje socialne kompetence, pridobivajo izkušnje iz sveta okoli njih med plezanjem po drevesih, na košarkarskih in nogometnih igriščih, pa tudi na sprehodu po gozdu ali bližnjem travniku. Družine spodbujamo, da se čim večkrat »prostočasijo« skupaj in da starši kdaj pa kdaj v svoj dom spustijo tudi dolgčas.

Otrokom na naši šoli bomo teden popestrili z naslednjimi dejavnostmi:

1. DELAVNICA »IZ RAČUNALNIKA NA PARKET«

Delavnica se bo izvedla v sodelovanju s ŠKTM Radlje ob Dravi za učence od 1. do 9. razreda, in sicer  v ponedeljek, 1. 10. 2018, ter v sredo, 3. 10. 2018, v okviru redne ure ŠPORT.

2. PREDAVANJE ZA OTROKE

Predavanje za otroke v izvedbi Andreja Pešca, uni. dipl. pol.

I. »ANEKDOTE IN ZGODBE MODROSTI ZA NAJMLAJŠE«

- Za učence od 1. do 4. razreda.

- V torek, 2. 10. 2018 ob 8:30, v Modri dvorani v Vuzenici.

II. »IZZIVI, PASTI IN PRILOŽNOSTI ODRAŠČANJA«

- Za učence od 5. do 9. razreda.

- V torek, 2. 10. 2018 ob 10:30, v Modri dvorani v Vuzenici.

3. FILMSKI TABOR

- Udeležba (nadarjenih) učencev 3. triade (določeno število mest, interes posameznika).

- V petek, 5. 10. 2018, in v soboto, 6. 10. 2018, od 10.00 do 16.00, v prostorih MKC Radlje ob Dravi.

Poslanica ob Tednu otroka

Šolska svetovalna delavka                                                        Ravnateljica

Sara Topler                                                                              dr. Mojca Hrastelj Brelih