Jedilnik

OŠ Vuzenica           JEDILNIK ZA MESEC JANUAR 2019

3.1.2019

ŠM

Sendvič z mortadelo in sirom (1-pšenica, 7), kolobarji svežih kumaric, čaj Korenčkova juha, piščančji paprikaš s porom (1-pšenica), kus kus (1-pšenica), radič s krompirjem
4.1.2019

Lokalno: *navadni jogurt (7), koruzni kosmiči, mandarina Kostna juha z ribano kašo (1-pšenica, 3), pečenica, kislo zelje, kuhan krompir s peteršiljem
7.1.2019 Čokoladni žepek (1-pšenica, 3, 7), alpsko mleko (7), koščki melone Špinačna kremna juha (7), trakovi teletine v omaki (1-pira), popečena polenta, rdeča pesa
8.1.2019

ŠSZ/rezine pomaranč

Polnozrnati kruh (1-pšenica), rezina šunkarice, trakovi rumene paprike, čaj Kokošja juha s kruhovimi kockami (1-pšenica), rižota s piščančjim mesom in zelenjavo, radič s krompirjem v solati
9.1.2019 Makovka (1-pšenica, 7), kakav (7), banana Minjon juha (1-pira, 3), skutne palačinke (1-pira, 3, 7)
10.1.2019

ŠM

Mlečni kruh (1-pšenica, 7), lešnikov namaz (6, 7, 8), čaj, jabolko Goveja juha z zvezdicami (1-pšenica, 3), kuhana govedina, pire krompir (7) s korenčkom, špinača v omaki (1-pšenica, 7)
11.1.2019 Mešani kruh (1-pšenica), tunin namaz (4, 7), kolobarji pora, sadni čaj Pasulj s prekajeno šunko, domače sadno pecivo (1-pšenica, 3, 7)
14.1.2019 *Rženi kruh (1-pšenica, rž), maslo (7), med, čaj, suho sadje (12) Zeljna juha, narastek iz prosene kaše in sliv (3, 7), jabolčni kompot
15.1.2019

ŠSZ/jabolko

Mešani kruh (1-pšenica), rezina sira (7), koščki rdeče paprike, čaj Kokošja juha s fritati (1-pšenica, 3, 7), puranji zrezek v zelenjavni omaki, kruhova rulada (1-pšenica, 3, 7), radič v solati s krompirjem in orehi (8)
16.1.2019 Pšenični zdrob na mleku s kakavom (1-pšenica, 7), banana Porova juha, pečen ribji file polaka (4), slan krompir s peteršiljem, zeljna solata
17.1.2019

ŠM

Ovseni kruh (1-pšenica, oves), pašteta, kisle kumarice, čaj Čista zelenjavna juha z zlatimi kroglicami (1-pšenica, 3, 7), jota, domač marmorni kolač (1-pšenica, 3, 7)
18.1.2019 Buhtelj z marmelado (1-pšenica, 3, 7), kakav (7), hruška Goveja juha s krušnimi kockami (1-pšenica), kuhana govedina, krompirjeva omaka s kumaricami

21.1.2019

Črna kajzerica (1-pšenica, rž), polsuha salama, koščki rumene paprike/kolobarji sveže kumariceSZ), čaj Cvetačna juha, mesno-zelenjavna rižota, zelena solata
22.1.2019

ŠM

Pirin kruh (1-pšenica, pira), smetanov namaz (7), češnjev paradižnik LUŠT, čaj Brokolijeva kremna juha (7), boranja s piščančjim mesom in testenine (1-pšenica, 3), zeljna solata s koruzo
23.1.2019 Mlečni riž s kakavom (7),  suho sadje (12) Čista zelenjavna juha z zlatimi kroglicami (1-pšenica, 3, 7), Štefani pečenka (1-pšenica, 3, 7), pire krompir (7), rdeča pesa
24.1.2019

ŠM

Sezamova štručka (1-pšenica, 11), čaj, banana Ječmenova enolončnica (1-ječmen) z zelenjavo, korenčkovo pecivo (1-pšenica, 3, 7, 8-orehi), sok
25.1.2019 Bio sadni kefir (7), pisani mlečni kruh (1-pšenica, 7), kivi Paradižnikova juha s krušnimi kockami (1-pšenica), puranji file v smetanovi omaki (7), njoki (1-pšenica, 3, 7), kislo zelje v solati

28.1.2019 Orehova potica (1-pšenica, 3, 7, 8), čaj,  jabolko Bučkina kremna juha (7), makaronovo meso (1-pšenica, 3), endivija s fižolom

29.1.2019

ŠM

Polnozrnata štručka (1-pšenica), hrenovka, kečap, kislo zelje SZ), čaj Prežganka (1-pšenica, 3), čufti v paradižnikovi omaki (1-pšenica), pire krompir (7), rdeča pesa,

sadna rezina (1-pšenica, oves, ječmen, 6, 7)

30.1.2019 Ego sadni probiotični napitek (7), mešani kruh (1-pšenica), rezine pomaranče Juha s kolerabico in korenjem, pečen piščančji file, mlinci (1-pšenica, 3), dušeno rdeče zelje
31.1.2019

ŠM

*Lokalno rženi kruh (1-pšenica, rž), topljeni sir (7), bela žitna kava (1-ječmen, 7), rdeče grozdje Zelenjavna enolončnica (1-pira), domači skutni štruklji (1-pšenica, 3, 7)

PRILOGA JEDILNIKU

Otroci imajo preko celega dne na razpolago zadostne količine pijač (nesladkan čaj, voda, sokovi).
Jedi, ki so označene z zvezdico (*),  vsebujejo ekološko pridelana živila in/ali živila lokalne pridelave.
V posameznih živilih/jedeh obstaja možnost prisotnosti alergenov v sledovih (izjema so dietni obroki, kjer so postopki priprave strogo ločeni).
Dietni obroki za otroke se pripravljajo ločeno, na osnovi zdravniškega potrdila in v skladu z internimi navodili šole. Otrokom z alergijami oz. preobčutljivostmi  pripravljamo obroke z ustrezno zamenjavo jedi, ki ne vsebujejo alergenov.

Sodelujemo v projektu  ŠOLSKA SHEMA, ki je ukrep skupne kmetijske politike EU v sektorju sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih izdelkov, financiran s strani EU in države Slovenije:

ŠSZ – evropski projekt Sheme šolskega sadja in zelenjave, in ŠM  – evropski projekt Sheme šolskega mleka.

Zaradi različnih dejavnikov, ki vplivajo na dobavo in pripravo hrane ter organizacijo dela, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

SNOVI ALI  PROIZVODI, KI POVZROČAJO ALERGIJE ALI PREOBČUTLJIVOSTI. V zgornjih jedeh so lahko prisotni naslednji alergeni :

1. 1. Žita, ki vsebujejo gluten (pšenica, rž, ječmen, oves, pira, kamut, in proizvodi iz njih); raki in proizvodi iz njih; 3. jajca in proizvodi iz njih; 4. ribe in proizvodi iz njih; 5. arašidi (kikiriki) in proizvodi iz njih; 6. zrnje soje in proizvodi iz njega; 7. mleko in mlečni proizvodi, ki vsebujejo laktozo; 8. oreški: mandlji, lešniki, orehi, indijski oreščki, ameriški orehi, brazilski oreščki, pistacija, makadamija ter proizvodi iz njih; 9. listna zelena in proizvodi iz nje; 10. gorčično seme in proizvodi iz njega; 11. sezamovo seme in proizvodi iz njega; 12. žveplov dioksid in sulfiti; 13. volčji bob in proizvodi iz njega; 14. mehkužci in proizvodi iz njih.

Vodja šol. kuhinje:                                                           Organizatorka šol. prehrane:

Nadia Jevšnik Kac                                                                  Suzana Planšak