SLOVENSKI TRADICIONALNI ZAJTRK IN OTVORITEV NOVE ZUNANJE TERASE V VRTCU VUZENICA

V petek, 17. 11. 2017, je bil za naš vrtec poseben dan.  Praznovali smo kar dva dogodka.

Zjutraj ob 8.00 uri smo imeli v vrtcu Slovenski tradicionalni zajtrk. Ta zajtrk sestavljajo kruh, mleko, maslo, med in jabolko in dan slovenske hrane. Z zajtrkom želimo ponovno obuditi kulturo zajtrka, ki se ga preveč opušča in dati poudarek lokalni ponudbi hrane.

Pri zajtrku so se nam pridružili ravnateljica Marjeta Bokan, župan Franjo Golob  in predstavnik lokalnih pridelovalcev hrane čebelar g. Marjan Zupančič.

Otroci so nam postregli hrano. Skupaj smo zajtrkovali, se pogovarjali in uživali ob medenem zajtrku.

Po zajtrku je sledila slavnostna otvoritev naše nove zunanje terase. Otroci z vzgojitelji so pripravili program s pesmimi in recitacijami, ga. ravnateljica in g. župan pa sta slavnostno prerezala trak.

S teraso smo pridobili dodatne igralne površine. Namenjena je vsem otrokom, še posebej najmlajšim za njihov razvoj. Na terasi lahko izvajamo različne dejavnosti v slabem in lepem vremenu,  od vadbenih ur, likovnih dejavnosti …

Hvala vsem, ki ste nam omogočili, da smo dobili  novo teraso.

Zapisala

Jasna Novak