Projekt Turizmu pomaga lastna glava

TURISTIČNI SPOMINEK MOJEGA KRAJA

V šolskem letu 2018/2019 Turistična zveza v sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo organizira 33. državni festival Turizmu pomaga lastna glava na temo TURISTIČNI SPOMINEK MOJEGA KRAJA.

Pri izbirnem predmetu Turistične vzgoje smo se odločili sodelovati na tem projektu in izoblikovati spominek, ki se ga bodo turisti še dolgo spominjali.

Ne  glede  na  izvor  spominka,  njegovo  vrednost  in  način  nakupa  še  vedno  velja dejstvo,  da  ljudje  na  svojih  potovanjih  radi  nakupujemo  in  prinesemo  spomine  s seboj v domače okolje. Ampak danes turisti večinoma ne želijo spominkov, ki jih bodo postavili na polico ali v omaro in se bo na njih nabiral prah. Spominek mora biti takšen, da jim bo doma obudil vsa čutila, od vonja, okusa, pa čeprav le za kratek čas in se bodo ravno zato še kdaj vrnili v Vuzenico in okoliške kraje. Vključili smo tudi lokalne pridelovalce, ki so nam z veseljem priskočili na pomoč s svojimi izdelki.

Kakšen je naš turistični spominek pa si oglejte v naši turistični nalogi.

Spominek bomo predstavili tudi na turistični tržnici v Mercatorjevem centru v Velenju, v torek, 9. 4. 2019 ob 9. uri.

Sodelujejo učenci 7. in 9. razreda pri izbirnem predmetu Turistična vzgoja.

Turistična naloga 2018/19 Vuzniške dobrote