KULTURNI DAN – OGLED GLEDALIŠKE PREDSTAVE OD 7. DO 9. RAZREDA (28.2.2019)

Zadnji februarski dan so učenci od 7. do 9. razreda imeli kulturni dan.

V Slovenskem narodnem gledališču Maribor so si skupaj s spremljevalci na začetku privoščili zabavno učno uro, ki je temeljila na skupinskem delu z igro vlog skozi vse trenutke obiska kulturnega dogodka in priprave nanj: kdaj prispemo na kraj dogodka, kako pridobimo vstopnico, kako vstopimo v dvorano, kako sedimo, kako in kdaj ploskamo, kdaj in kako zapustimo dvorano.

Po učni uri bontona pa je sledila predstava Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa.

Skozi Christopherjevo pripoved smo lahko spoznali njegov svet, dobili vpogled v razmišljanje otroka, ki mu pet mimovozečih rdečih avtomobilov pomeni super dober dan. Spoznali smo lahko, kako sta se na življenje z otrokom, ki ima posebne potrebe, odzvala njegova starša, kakšno vlogo v njem igrajo sosedi in kakšno šola.

Nataša Praprotnik