Aktualne novice

• Noč na šoli (19.5.2017)

Da bi preživeli noč na šoli? Učenci so bili tudi letos takoj za.

Tudi v tem šolskem letu smo organizirali in izvedlli noč na šoli. V četrtek, 18. 5. 2017, se je zbralo 53 učencev druge triade, ki so se prijavili na letošnji projekt.  Zbrali smo se ob petih popoldne, najprej odnesli torbice, pripravljene na petkov pouk, v učilnice in odložili spalne vreče ter nahrbtnike v največjo spalnico v kraju, šolsko telovadnico.

Skupaj s petimi učiteljicami smo se razdelili v skupine. Vsaka skupina se je napotila na različne travnike v kraju, kjer smo nabrali nekaj travniških cvetic in trav ter jih s pomočjo strokovne literature poimenovali. V šoli smo te rastline lepo poravnali na časopisni papir in jih dali sušiti. Naša želja je, da bomo še do konca tega šolskega leta izdelali skupni herbarij.

A tisto, kar je za ta večer še posebej štelo, je druženje, medsebojno spoznavanje, gradnja skupnih temeljev za učenje in šolsko delo ter nova prijateljstva.

Sledile so družabne igre, skupna večerja, priprava ležišč v telovadnici in priprava, predvsem priprava, na spanje!

Imeli smo se lepo  in dogodivščine takih večerov ne odidejo z jutrom. Živijo leta in desetletja. Upamo, da je bil večer (in noč) na šoli za vas takšen, da se ga boste, dragi učenci, še dolgo radi spominjali.

Učiteljice Milena, Darja, Mateja, Tina in Ana

Zapisala: Ana Luršak

• ŠOLSKE EKSKURZIJE 2016/17

V petek, 26.5.2017, organiziramo zaključne ekskurzije za učence od 1.–8. razreda. Skupaj z razredniki si bodo ogledali znamenitosti na različnih lokacijah po Sloveniji.

Priloga: Relacije in spremljevalci po razredih

Prikaži vse objave ...