Aktualne novice

• Brezplačno predavanje za starše -Izštekani najstniki in starši, ki štekajo

Spoštovani,

vabljeni na brezplačno predavanje za starše Izštekani najstniki in starši, ki štekajo, predavateljev Leonide Mrgole in dr. Alberta Mrgole, ki bo v sredo, 11. 12. 2019, ob 17. uri v dvorani hostla Marenberg v Radljah ob Dravi.

Izštekani najstniki in starši ki štekajo-vabilo

• MEDNARODNI DAN STRPNOSTI – DAN ZA STRPNOST IN PRIJATELJSTVO

»Človeško bitje je del celote, ki jo imenujemo Univerzum. Del, omejen v prostoru in času. Svoje misli in doživetja doživlja kot nekaj ločenega od ostalega, to pa je le neke vrste optična prevara, iluzija njegove zavesti. Ta iluzija predstavlja za nas neke vrste zapor in nas omejuje na osebne odločitve in na občutke do samo majhnega števila oseb, ki so nam najbližje. Naša naloga mora biti, da se osvobodimo tega zapora in da širimo krog svojih občutkov, tako da bodo objeli vsa živa bitja in vso naravo v vsej njeni lepoti.”  (A.Einstein)

Naša šola se je s šolskim letom 2019/2020 vključila v projekt MEDNARODNI DAN STRPNOSTI – DAN ZA STRPNOST IN PRIJATELJSTVO 2019/2020. Nosilec projekta je Izobraževalni center Eksena.

Sodelovali smo lahko tako, da smo učitelji na naši šoli v tednu mednarodnega dneva strpnosti (16. november) z otroki izvedli izobraževalno-ustvarjalne delavnice. Tema letošnjega projekta je bila PAST UPRAVIČENE NESTRPNOSTI.

Na delavnicah smo se učitelji z učenci najprej pogovorili o strpnosti in nestrpnosti (obrekovanju) ter upravičeni nestrpnosti, zatem pa so učenci ustvarjali likovne in pisne izdelke na to temo, ki smo jih na naši osnovni šoli ob koncu delavnice razstavili.

Učenci so se v okviru teh delavnic privajali na strpnost do drugih. Učenci so s temi delavnicami poglabljali pomen srčne kulture in občutek za sočloveka. Skozi delavnice so spoznavali, da s svojimi dobrimi deli ustvarjajo boljši svet, prav tako pa so vzor ostalim. Spoznavali so, da le tak svet, v katerem bomo vsi čutili pripadnost in povezanost v istem času in prostoru, daje občutek boljšega jutri. Vendar kljub temu lahko vsak zablesti v svoji drugačnosti.

Koordinatorja projekta

Jasmin Džambić

Darja Mrakič

• PRAZNIČNA TRŽNICA

“Praznična tržnica” je že tradicionalna prireditev v organizaciji TIC-a Vuzenica.  Sovaščanom in ostalim obiskovalcem vsak december ponudi toplo praznično vzdušje in lepo priložnost za druženje.

Tržnica je potekala v soboto, 7. decembra med 16. in 18. uro. V tem času je potekal tudi kulturno – zabavni program za otroke in odrasle, na katerem so sodelovali otroci Osnovne šole Vuzenica in Vrtca Vuzenica. Raznolike stojnice pa so še dodatno pričarale tisto pravo čarobno vzdušje, kot se za veseli december spodobi.

Ponovno se zahvaljujemo vsem, ki ste obiskali našo stojnico in prispevali svoj delež v Šolski sklad Osnovne šole Vuzenica.

Zapisali:

Andreja ŠVAJGER, Nina Verdnik

trznica

• Veseli december v Vuzenici

Spoštovani starši, otroci, stari starši!

Vljudno vabljeni na praznično tržnico OŠ Vuzenica v soboto, 7. 12. 2019, s pričetkom ob 16. uri na ploščadi pred blokom.

veseli december

Prikaži vse objave ...