Aktualne novice

• RASTEM S KNJIGO 2017/18

Sedmošolci naše šole, skupaj 21 učencev, je v okviru projekta Rastem s knjigo, ki je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture, v mesecu aprilu obiskalo osrednjo knjižnico –  Knjižnico Radlje ob Dravi, kjer so jim pripravili program, ki je zajemal: predstavitev knjižnice, predstavitev knjižnično informacijskega sistema in uporabe knjižnice od doma ter pomen branja in obiskovanja knjižnice za razvijanje ter vzdrževanje pismenosti in bralne kulture.

Ob koncu obiska so jim zavrteli tudi pripravljene video vsebine; predstavitev avtorja in knjige. Za letošnje šolsko leto (2017/2018) je bila izbrana knjiga Mihe Mazzinija, Zvezde vabijo, ki so jo sedmošolci ob obisku tudi prejeli.

Šolska koordinatorica projekta RSK

Nataša Praprotnik

20180409_115420

• OSREDNJA REGIJSKA PRIREDITEV OB ZAKLJUČKU REGIJSKEGA NATEČAJA »NARAVNE IN DRUGE NESREČE – KLIC NA ŠTEVILKO 112« V ŠOLSKEM LETU 2017/2018

Naša šola je bila letos gostiteljica zaključka natečaja »Naravne in druge nesreče – klic na številko 112« v šolskem letu 2017/2018.

V gasilskem domu smo pripravili krajšo kulturno prireditev, ki so jo sooblikovali učenci naše pole in na kateri so bile podeljene nagrade vsem najboljšim, med drugimi tudi trem učencem naše šole.

Osnovna šola Vuzenica pa je bila nagrajena tudi kot najaktivnejša šola v regiji in za nagrado prejela 40 podlog za miško, 3 igre spomin in lutkovno predstavo Pikec Ježek in gasilko Jež.

Lutkovno predstavo z zanimivo, humorno in predvsem uporabno vsebino smo si ogledali v soboto, 7. aprila v Modri dvorani.

Zapisala Nataša Praprotnik

Ravnateljica Marjeta Bokan