Aktualne novice

• Teden pisanja z roko 2019

Ob podpori Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport in Zavoda RS za šolstvo je Društvo Radi pišemo z roko pripravil projekt

Teden pisanja z roko 2019,

ki smo ga letos izpeljali tudi na naši šoli (21.–25. januarja), in sicer so sodelovali učenci od 5. do 9. razreda.

Na šoli smo s prijavo na ta projekt želeli:

• ozavestiti mlajše in starejše  o pomenu pisanja z roko
    • spodbuditi pisanje z roko, ne le z računalnikom
    • vzpostaviti družbeno pozitiven odnos do pisanja z roko
    • poudariti pomen razvoja individualnosti – pisava vsakega človeka je neponovljiva
    • spodbuditi razvoj fine motorike
    • spodbuditi izražanje spoštovanja in naklonjenosti

Vsebina se je navezovala na pisanje posvetil v knjige.

Pogovorili smo se o smiselnosti pisanja posvetil in o sami vsebini. Pomembno je namreč, komu pišemo in za kakšen namen.

Nismo jih pisali v knjige, pač pa na list papirja.

Izdelke smo razstavili na panojih v avli šole.

Zapisala

Nataša Praprotnik

20190201_131841 20190201_131847 20190201_131917

• Noč na šoli (28.2.2019)

Dragi učenci in starši,

na Osnovni šoli Vuzenica bo v četrtek, 28. 2. 2019 potekala Noč na šoli, namenjena učencem 1., 2. in 3. razreda.

Učenci se bodo zvečer udeležili različnih delavnic/aktivnosti.

Pričetek dejavnosti bo ob 17. uri, zaključek pa naslednje jutro ob 7. uri. Učenci, ki se je bodo udeležili, bodo v noči s četrtka na petek tako prespali v šoli. V petek poteka pouk normalno po urniku. Učenci lahko v četrtek pustijo torbe v šoli.

Večerjo in zajtrk bodo učenci dobili v šoli. Za spanje potrebujejo udobna oblačila, pribor za osebno higieno ter spalno vrečo ali toplo odejo in podlogo (armafleks).

PRIJAVA JE OBVEZNA – prijavnice učenci dobijo v šoli ali na spletni strani, zadnji rok za prijavo pa je 15. februar 2019.

Za vse informacije smo vam na voljo učiteljice 1. – 3. razreda.

Učiteljice 1., 2. in 3. razreda

Vuzenica, 6. 2. 2019                                                                     Ravnateljica

dr. Mojca Hrastelj Brelih

Prijavnica