Aktualne novice

• Dan slovenske hrane in tradicionalni slovenski zajtrk na OŠ Vuzenica

Od leta 2012 obeležujemo dan slovenske hrane, vsak tretji petek v novembru.

Letos je dan slovenske hrane danes, 15. novembra.

V okviru dneva slovenske hrane poteka tudi projekt Tradicionalni slovenski zajtrk. Projekt se posebej osredotoča na otroke, šolajočo mladino, njegov glavni namen pa je izobraževati, ozaveščati in obveščati o pomenu zajtrka, pomenu in prednostih lokalne oz. slovenske hrane, pomenu kmetijstva in čebelarstva za pridelavo hrane ter njunem vplivu na okolje.

Tudi na Osnovni šoli Vuzenica smo letos obeležili dan slovenske hrane s tradicionalnim zajtrkom in ta dan imeli naravoslovni dan. Učenci so pripravili likovno razstavo na temo tradicionalnega zajtrka in v telovadnici skupaj zapeli pesem Čebelar. Učenci od 1. do 4. razreda so si ogledali medeno stojnico (g. Žvikart) ter si sami pripravili čaj na čajanki, ki so jo pripravile članice društva Ajda Koroške. Učenci od 5. do 9. razreda pa so imeli delavnice na temo skrb za zdravje, v sodelovanju z ZD Radlje ob Dravi.

Zapisala                                                                               Ravnateljica

Ines Gerold                                                                 dr. Mojca Hrastelj Brelih

Vuzenica, 15. 11. 2019

splet1splet2splet3

• Teden pisanja z roko (20. – 24. januar 2020)

logo Tedna pisanja z roko 2020

teden_pisanja

Naša šola tudi v letošnjem šolskem letu sodeluje v Tednu pisanja z roko, ki ga bomo z razstavo v avli šole obeležili od

20. do 24. januarja 2020.

Osrednja tema letošnjega projekta je

‘V NAŠI DRUŽINI RADI PIŠEMO Z ROKO’.

Projekt je s posebnim pismom (preberete ga lahko v priponki) podprl tudi minister za izobraževanje,
    znanost in šport,  Jernej Pikalo.

Društvo Radi pišemo z roko pa je za letos izdelalo tudi nov video, ki si ga lahko ogledate na tej povezavi:

Pismo Jerneja Pikala

Nataša Praprotnik, vodja projekta

• Karierni sejem (12. november 2019)

Karierni_sejem

• Ekološko-humanitarna akcija – Manj svečk za manj grobov

manj_sveck_za_manj_grobov

Mladi člani Rdečega križa na OŠ Vuzenica se bomo v prihodnjih dneh priključili vseslovenski ekološko-humanitarni akciji – MANJ SVEČK ZA MANJ GROBOV.

Svečke na grobu so močan simbol spomina na naše najdražje in z akcijo ne želimo rušiti tradicije. Tega spomina pa ne smemo okrniti s pretiravanjem. Svoje pokojne nosimo v mislih in srcih vsak dan, s sodelovanjem v akciji pa bomo naredili še nekaj dobrega za tiste, ki nas najbolj potrebujejo.

Zbrana sredstva bodo namenjena družini iz Vuzenice, ki živi v pomanjkanju in potrebuje sredstva za pomoč pri zdravljenju težke bolezni.

Pridružite se nam na stojnici pred pokopališčem Vuzenica-Muta

v sredo, 30. oktobra 2019 in v četrtek, 31. oktobra 2019 od 14.30 do 17. 00 ure.

Prepričani smo, da nam bo skupaj uspelo uresničiti zastavljeni cilj.

Bodite zraven!

V zameno za dar boste prejeli zastavico sočutja, ki jo lahko pustite na grobu.

POMAGAJMO TISTIM, KI ŠE LAHKO ŽIVIJO,

ČE NISMO MOGLI VSEM, KI SE JIH TE DNI SPOMINJAMO!

Manj-svečk-za-manj-grobov2

Zapisala: