Aktualne novice

• Drobtinica – stojnica na ploščadi tržnice, sobota, 19. 19. 2019

Območno združenje Rdečega križa s svojimi krajevnimi organizacijami v Vuzenici, Radljah, Breznu in na Muti že osmo leto sodeluje v mednarodni kampanji Drobtinica, ki sicer poteka v Sloveniji pod okriljem Rdečega križa Slovenije že petnajsto leto.

Drobtinica je namenjena zbiranja prostovoljnih prispevkov, ki bodo namenjeni izključno šolskemu skladu v okoljih, kjer bo kampanja tudi potekala. Kampanja je zasnovana tako, da naši prostovoljci skupaj z osnovnošolci šole, kateri bodo zbrana sredstva namenjena, na stojnicah menjajo pekovske in druge prehrambne izdelke za prostovoljne prispevke. Drobtinica pa ni le zbiranje prostovoljnih prispevkov, ampak je namenjena tudi osveščanju širše javnost glede vse bolj pereče problematike nezadostne in/ali nepravilne prehrane naših najmlajših – osnovnošolcev ter spodbuja čut za solidarnost s tistimi, ki so se znašli v stiski.

Drobtinica je povezana tudi s svetovnim dnevom hrane, ki je 16. oktobra. Tako smo tudi mi izbrali datum za našo kampanjo okoli tega dneva.

V soboto, 19.10.2019, ste od 8.30 do 12.00 vabljeni na našo stojnico na ploščadi tržnice v Vuzenici in na ta dan kruh vzamete pri nas, ter s tem pomagate otrokom OŠ Vuzenica.

drobtinica

• Noč na šoli – tretja triada, četrtek, 24. 10. 2019

Na Osnovni šoli Vuzenica bomo v četrtek, 24. 10. 2019, izvedli projekt NOČ NA ŠOLI za učence tretje triade. V okviru projekta pripravljamo dejavnosti, navedene v tabeli, po zaključku pa bodo učenci prenočili v razredih. Poskrbite, da bodo otroci s sabo prinesli spalne vreče ali odeje, podloge za spanje in pribor za osebno higieno.

noč na šoli_tretja triada

• Zaključek Tedna otroka – jesenski ples

Naši najstarejši so Teden otroka 2019 zaključili z jesenskim plesom, ki se je odvijal v petek, 11. 10. 2019. Plesa se je udeležilo veliko učencev iz 6., 7., 8. in 9. razreda. Celi dve uri, kolikor je trajal ples, so se skoraj brez prestanka vrteli na plesišču, se zabavali in prepevali. Poskrbljeno je bilo za dobro glasbo in pisane lučke na plesišču. Vzdušje je bilo nepopisno dobro, zato vsi komaj čakamo, da spet zaplešemo na naslednjem plesu.

ples

• Teden otroka – lov na zaklad

V sodelovanju s ŠKTM Radlje smo v petek, 11. 10. 2019, izvedli Lov na zaklad, ki se je  izvajal na šolskem igrišču in okolici.

Učenci od 1. do 5. razreda so se z navdušenjem podali v lov na zaklad in preživeli nekaj časa na toplem jesenskem soncu.

lov na zaklad

Prikaži vse objave ...